этот материал доступен на русском

IT-спеціалісти ESET дали рекомендації, як повністю видалити дані з комп'ютерів і смартфонів перед їх продажем

07:20, 23 січня 2020
Наука та IT
2008 0
Ілюстрація / REUTERS

Фахівці міжнародної IT-компанії ESET– експерта в галузі кіберзахисту– дали рекомендації, як повністю видалити інформацію з комп'ютерів і смартфонів перед продажем без можливості подальшого відновлення.

Про це повідомляється на сайті компанії.

За даними IT-фахівців, у разі очищення комп'ютерів, недостатньо провести одне лише форматування жорсткого диска, оскільки навіть після цього інформацію попереднього користувача можна відновити з накопичувача.

Читайте такожМіжнародна ІТ-компанія ESET виявила нові кібератаки, які дозволяють красти віртуальну валюту в мережевих іграх

Процес очищення жорсткого диска відрізняється в залежності від операційної системи. У компанії ESET уточнили, що власники Mac можуть легко очистити диск за допомогою вбудованої дискової утиліти. Тоді як на ноутбуках і комп'ютерах операційної системи Windows така можливість відсутня, тому користувачам доведеться пошукати спеціальні інструменти в інтернеті.

Спеціалісти ESET додали, що для очищення SSD-накопичувачів необхідна спеціальна утиліта, яку можна знайти на веб-сайті виробника комп'ютера.

«Якщо ви добре розбираєтеся в роботі девайсів, можна застосувати більш радикальний метод — фізичне пошкодження пристрою. В іншому випадку, ви повинні звернутися в спеціалізовану службу, яка використовує машини для утилізації вашого диска», - йдеться в повідомленні.

Що стосується смартфонів, за словами IT-експертів, більшість з них мають власні вбудовані утиліти для очищення.

«Перед здійсненням очищення користувачам iPhone спочатку рекомендується вийти з усіх служб, таких як iTunes, iCloud, AppStore і інших. Після цього потрібно перейти в меню «Налаштування»> «Стандартні»> «Перевстановлення» і натиснути «Стерти контент і налаштування», - повідомили в компанії ESET.

Читайте такожМіжнародна IT-компанія ESET представила основні тенденції розвитку кіберзагроз у 2020 році

Для смартфонів операційної системи Android, згідно з даними IT-експертів, процес очищення може відрізнятися в залежності від виробника, проте загальний принцип залишається схожим. Спеціалісти ESET рекомендують почати з деактивації заходів безпеки, таких як блокування екрана, а потім можна перейти до видалення даних облікових записів для входу.

«Також перед очищенням деяких смартфонів варто шифрувати дані на ньому, а вже після цього повернути пристрій до заводських налаштувань. Крім цього, не забудьте витягнути SD-карту з телефону», - підсумували в компанії ESET.

Як повідомляв УНІАН, IT-специалісти ЕЅЕТ розповіли геймерам, як не стати жертвами шахраїв.

Читайте такожФахівці ESET знайшли в Google Play 42 шкідливі програми

За даними компанії ESET, в Україні щодня фіксується близько 300 тис. нових кіберзагроз для інформаційної безпеки. При цьому, знайти хакерів-зловмисників вкрай складно, компаніям залишається лише проводити щохвилинні моніторинги на предмет виявлення кіберзагроз з метою їх подальшого блокування.

Компанія ESET – провідний розробник рішень в області комп'ютерної безпеки та експерт у сфері ІТ-безпеки. Компанія була заснована в 1992 році в Словаччині і на сьогодні представлена більш ніж в 180 країнах світу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter