интернет соцсети фейсбук / Фото: REUTERS

Як пише Лента.ру з посиланням на Daily Mail, дослідження на цю тему опубліковано в журналі Judgment and Decision Making.

У статті «Про сприйняття і розпізнавання псевдомудрої нісенітниці» психологи спробували відповісти на питання, чи є одні люди більш сприйнятливими до надихаючих цитат, ніж інші. Вони показували 845 добровольцям «глибокі» думки («Ти сильний настільки, наскільки сильний твій наступний хід», «Посеред руху і хаосу зберігай спокій всередині себе»), знайдені в інтернеті та згенеровані випадковим чином (на спеціальному сайті). До таких думок були додані очевидні твердження (наприклад, «новонародженим потрібно приділяти особливу увагу», «більшості людей подобається музика»).

Читайте такожВчені дослідили, що більшість людей, прокинувшись, відразу думають про смартфон

Відео дня

Виявилося, що фіктивні (згенеровані комп'ютером) і реальні надихаючі цитати учасники дослідження не відрізняють, і всім їм ставили приблизно однакові оцінки за шкалою «глибина думки» (високі порівняно з оцінками тривіальних висловлювань). Далі всі учасники експерименту пройшли серію психологічних тестів і заповнили анкету з питаннями про власні вірування.

Поціновувачів «глибокодумних цитат» (ті, що дали їм високу оцінку) виявилося приблизно 27 відсотків. З'ясувалося, що всі вони «не схильні до рефлексії, гірше рахують, повільніше думають і вирішують завдання, частіше дотримуються релігійних вірувань і забобонів, схильні до віри у всесвітні змови».