Неділя,
24 вересня 2017
Наші спільноти

Вчені назвали найдавнішу тварину на Землі

Першою твариною на Землі, швидше за все, була звичайна морська губка.

коррал / sanata.biz
дослідники працювали з молекулярними закам'янілими рештками  / sanata.biz

До такого висновку прийшли дослідники з Массачусетського технологічного інституту: зроблений ними генетичний аналіз підтвердив, що саме губки дали органічні молекули, виявлені в каменях віком 640 млн років, передає Lenta.ru.

Під льодом Антарктиди може бути шар з залізних метеоритів

Більшість скам'янілих решток тварин належить епосі, яка почалася близько 540 млн років тому - кембрію. Швидкий за геологічними мірками перехід від простих одноклітинних до складних багатоклітинних організмів (так званий «кембрійський вибух») продовжує викликати питання у вчених.

Американські дослідники працювали з молекулярними закам'янілими рештками - ліпідом 24-ізопропілхолестаном, однією з модифікацій холестерину. Ці молекули знаходять в аномально високих кількостях в породах кембрію і докембрію. Зокрема, 24-ізопропілхолестан виявили в каменях в Омані віком 640 млн років.

Відомо, що цей ліпід виробляють деякі сучасні водорості і губки. Щоб зрозуміти, хто робив це в докембрії, вчені виявили ген, відповідальний за виробництво 24-ізопропілхолестану. Вони порівняли геноми 30 організмів - рослин, грибів, водоростей і губок. Потрібний ген (SMT) знайшовся лише у губок і водоростей декількох видів - точніше, вони володіли зайвою його копією.

Нарешті, біологи визначили, що додаткову копію SMT губки отримали істотно раніше водоростей - як раз 640 млн років тому. Таким чином, саме вони, ймовірно, є найдавнішими на планеті тваринами.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку