Програмісти створили нейромережу, яка створює 3D-моделі облич із однієї фотографії

16:11, 20 вересня 2017
Наука та IT
464 0

Алгоритму потрібне всього одне зображення людини, причому система зможе побудувати модель із різними позами й емоціями, навіть якщо частину обличчя не видно.

Перевірити роботу штучного інтелекту можна на сайті дослідників / фото aaronsplace.co.uk

7 вересня фахівці британських Університетів Ноттінгема і Кінгстона представили проект з 3D-реконструкції облич на основі одного зображення. Для цього дослідники створили нейромережу, через яку пропустили безліч об'ємних 3D-моделей людей і звичайних портретів. Таким чином алгоритм навчився досить якісно відтворювати об'ємні обличчя людей на основі лише одного знімка, як пише Tjournal.

В описі до своєї роботи вчені відзначили, що створення 3D-реконструкції обличчя людини завжди було фундаментальною проблемою для комп'ютерного зору. Зазвичай машині було потрібно щонайменше кілька фотографій з різних ракурсів і багато інших вхідних даних для побудови об'ємних моделей, але навіть у цих випадках результат виходив не ідеальним.

Читайте такожЗ Нової Зеландії в космос запустили ракету з двигуном, надрукованим на 3D-принтері (фото, відео)

В Університеті Ноттінгема змогли позбавитися від помилок і обмежень, навчивши надточну нейронну мережу (архітектура таких нейромереж націлена на розпізнавання зображень) на великій кількості двомірних зображень, тривимірних моделей і сканів. Як пояснили дослідники, вони домоглися того, що алгоритму потрібно всього одне зображення людини, причому система зможе побудувати модель із різними позами й емоціями, навіть якщо частину обличчя не видно. За словами вчених, вони використовували просту архітектуру прямої регресії об'ємного зображення від єдиного двомірного зображення.

Перевірити роботу штучного інтелекту можна на сайті дослідників. З 7 вересня користувачі мережі завантажили 210 тисяч осіб і переглянули об'ємні моделі майже півмільйона разів. Розробники обіцяють видаляти всі зображення і 3D-маски через півгодини після завантаження і ніколи не використовувати їх знову.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter