Вчені припускають існування життя на планетах системи Trappist-1

17:54, 05 січня 2018
Наука та IT
1658 0

Фахівці радять з обережністю інтерпретувати отримані висновки, так як доказів того, що планети дійсно придатні для життя, на сьогодні немає.

Планети системи TRAPPIST-1 / фото naked-science.ru

Дослідники прийшли до висновку, що на двох екзопланетах, розташованих поруч із зіркою TRAPPIST-1, все ж можливе існування життя.

Як пише Naked Science, про можливість існування життя на планетах поруч із TRAPPIST-1 учені сперечаються дуже активно. Пролити світло на деякі таємниці дозволило нове дослідження, опубліковане в Proceedings of the National Academy of the Sciences.

Читайте такожНа "схожих на Землю" планетах системи Trappist-1 може бути вода - спостереження Hubble

Дослідники змоделювали зоряний вітер - витікання речовини зірки в міжзоряний простір. Були також проаналізовані процеси, які можуть мати місце в атмосферах трьох потенційно придатних для життя планет.

Вчені прийшли до висновку, що планети TRAPPIST-1 g і TRAPPIST-1 h можуть протягом понад мільярда років зберігати атмосфери, придатні для підтримання життя.

Самі фахівці, втім, радять з обережністю інтерпретувати отримані висновки, так як доказів того, що планети дійсно придатні для життя, на сьогодні немає.

Вплив зоряного вітру на планети, розташовані поруч з TRAPPIST-1. Чорними лініями позначені орбіти планет / фото pnas

TRAPPIST-1 є одиночною зіркою в сузір'ї Водолія, що розташована на відстані 39,5 св. років від нас. За астрономічними мірками, це дуже небагато, і це одна з причин, через яку світило привернуло особливу увагу. Утім, не єдина, пише Naked Science. Справа в тому, що позаминулого року вчені знайшли поряд із TRAPPIST-1 три екзопланети. А в 2017-му астрономи виявили ще чотири. При цьому три планети системи знаходяться в зоні придатності для життя, що дало надію на виявлення там життя.

Уявлення про життя базується на земних спостереженнях, а наше Сонце, як відомо, є жовтим карликом. За своїми характеристиками воно дуже далеке від TRAPPIST-1, яку класифікують як червоний карлик. Це маленька і відносно холодна зірка. Такі об'єкти мають дуже невелику масу (за зоряним мірками) і випускають мало світла. Також наголошується, що TRAPPIST-1 відрізняє висока, у порівнянні з нашим світилом, активність, яка може перешкоджати зародження і підтримки життя.

Раніше повідомлялося, що астрономи з Обсерваторії Конкоя прийшли до висновку, що система TRAPPIST-1 може виявитися непридатною для життя. Вони пояснюють це тим, що на зірці, навколо якої обертається сім екзопланет, відбуваються потужні викиди плазми.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter