Таким Юпітер ще не бачили / Фото: GEMINI OBSERVATORY/M.H.WONG ET AL

Астрономи створили чудове нове зображення Юпітера, простеживши яскраві ділянки тепла, що ховаються під вершинами хмар газового гіганта.

Фотографію зробив в інфрачервоному спектрі телескоп Gemini North на Гаваях. Це одне з найчіткіших зображень планети, яке колись робили із Землі, повідомляє BBC.

Для досягнення високої роздільної здатності зображення вчені застосували методику під назвою "вдалі зображення", яка видаляє ефект розмитості від перегляду через бурхливу ​​атмосферу Землі.

Відео дня

Цей метод передбачає отримання декількох знімків цілі та збереження лише тих сегментів зображення, де цей вплив бурхливої атмосфери перебуває на мінімальному рівні.

Коли всі "вдалі кадри" зібрані в мозаїку, з'являється чіткість, що виходить за рамки лише одного знімку.

Читайте такожВчені припускають, що у Всесвіті набагато більше планет із можливим життям

Інфрачервоне світло має більшу довжину хвилі, ніж більш звичне видиме світло. Воно використовується для того, щоб робити зображення через туманність і тонкі хмари на вершині атмосфери Юпітера, щоб дати вченим можливість краще проаналізувати, як функціонує ця планета.

Дослідники хочуть краще зрозуміти, що спричиняє та підтримує метеорологічну систему газового гіганта, і зокрема великі бурі, які можуть вирувати десятиріччями і навіть сторіччями.

Дослідження, яке створило це інфрачервоне зображення, провели під керівництвом з Каліфорнійського університету в Берклі. Це було частиною спільної програми спостережень за участю телескопу Габбл та космічного апарату "Джуно", який наразі обертається навколо Юпітера.

Як повідомляв раніше УНІАН, вчені знайшли недалеко від нас потрійну зоряну систему з чорною дірою в центрі. Вона знаходиться на відстані всього в 1000 світлових років від Землі - ближче до Сонячної системи, ніж будь-яка інша зі знайдених раніше.