
Учені виявили, що Всесвіт розпадається набагато швидше, ніж вони думали, і точна дата його загибелі набагато ближча, ніж стверджують попередні прогнози.
Як пише DailyMail, група дослідників з Університету Радбоуда в Нідерландах встановила, що всі зірки у Всесвіті згаснуть через один квінвінгінтильйон років. Це одиниця з 78 нулями. Звісно, це доволі віддалене майбутнє, але при цьому - це набагато раніше, ніж припускали попередні прогнози - 10 у ступені 1 100 років, або одиниця з 1 100 нулями.
Як пояснюють учені, процес, який призводить до загибелі Всесвіту, пов'язаний із випромінюванням Гокінга, коли чорні діри випускають радіацію, поступово "випаровуючись" у ніщо. Вважалося, що це явище характерне виключно для чорних дір, але дослідники показали, що такі об'єкти, як нейтронні зірки та білі карлики, також можуть випаровуватися подібно до чорних дір.
І нейтронні зірки, і білі карлики - це остання стадія життєвого циклу зірки. Тож знання того, як довго помирає нейтронна зірка або білий карлик, допомагає вченим зрозуміти загальну верхню межу для часу життя матерії у Всесвіті, оскільки це будуть останні зірки, які вимруть.
За словами професора радіоастрономії та фізики Хейно Фальке, провідного автора дослідження, попередні дослідження не враховували випромінювання Гокінга і тому завищували максимальну тривалість життя Всесвіту.
Фальке і його колеги спробували виправити ситуацію, розрахувавши, скільки часу знадобиться нейтронним зіркам і білим карликам, щоб розпастися внаслідок процесу, подібного до випромінювання Гокінга, і з'ясували, що на це йде один квінвігінтильйон років.
"Таким чином, остаточний кінець Всесвіту настане набагато раніше, ніж очікувалося, але, на щастя, це все одно займе дуже багато часу", - сказав Фальке.
Випромінювання Гокінга - що це таке
1975 року відомий фізик Стівен Гокінг припустив, що частинки і випромінювання можуть виходити з чорної діри, що суперечить широко поширеній думці про те, що ніщо не може уникнути гравітаційного тяжіння цих об'єктів.
Але, на думку Гокінга, на краю чорної діри можуть утворитися дві тимчасові частинки. Перш ніж вони зможуть злитися, одна частинка всмоктується назад у чорну діру, а інша вилітає. Ці частинки, що вирвалися, і є випромінювання Гокінга.
У міру того як з часом таких частинок стає все більше і більше, чорна діра поступово розпадається. Це також суперечить теорії відносності Альберта Ейнштейна, яка стверджує, що чорні діри можуть тільки рости.
Відомий фізик Стівен Гокінг ще кілька років тому називав дату кінця світу, і вона не така далека, як можна сподіватися. При цьому попередження Гокінга про майбутнє людства тепер отримали підтвердження від НАСА.