Вчені показали кадри "літаючого спагетті-монстра", який розмахує численними щупальцями на глибині майже 665 метрів під поверхнею поблизу підводної гори біля узбережжя Чилі, пише Live Science.
Дослідникам вдалося зняти ці кадри завдяки дистанційно керованому апарату, який встановлений на дослідницькому судні Falkor поблизу раніше недослідженої підводної гори на хребті Наска, підводного гірського ланцюга в південно-східній частині Тихого океану. На відео можна побачити "спагетті-монстра", якого зняли зблизька. Він відкриває рожеві, схожі на сосиски щупальця та інші ниткоподібні придатки.
"Підводні гори південно-східної частини Тихого океану вирізняються надзвичайним біологічним різноманіттям", - зазначив у своїй заяві морський біолог і науковий директор Ocean Census, глобальної програми, яка має на меті прискорити відкриття морських видів, який брав участь у цьому відкритті, Алекс Девід Роджерс.
У виданні пояснили, що "літаючі спагетті-монстри" - це колоніальні організми, які складаються з тисяч багатоклітинних "зооїдів", кожен з яких виконує конкретну функцію, до прикладу, розмноження або травлення. Зазвичай "спагетті-монстри" хижі та живуть на глибині від 1000 до 3000 метрів. Також вони можуть виростати до одного метра у довжину.
Роджерс підкреслив, що таке дослідження "значно покращить наше розуміння розподілу дивовижних форм життя на цих підводних горах, в тому числі тих, які ніколи раніше не були нанесені на карту і не були помічені людськими очима".
Також під час нещодавнього занурення вчені вперше в історії зняли живого кальмара Promachoteuthis, це вид невеликих слабомускулистих кальмарів, які раніше були описані науковцями лише на основі мертвих екземплярів.
Інші наукові дослідження
Як писав УНІАН, вчені з Міссісіпі відкрили новий вид ос, який відкладає яйця в живих мух, щоб дитинчата виривалися з їхніх животів. Зазначається, що самки цього міжвидового інфільтрата, що отримав назву syntretus perlmani, розмножуються, забиваючи свій яйцеклад у черевце плодової мушки, аби відкласти свої яйця.
Також повідомлялось, що в Австралії знайшли предка вимерлого тасманійського тигра. За словами вчених, нововідкриті види були "безсумнівно, найдавнішими представниками" тасманійського тигра та жили в Австралії 23-25 мільйонів років тому.