Youtube тестує свій аналог TikTok / скріншот

Читайте такожTikTok шукає спосіб не продавати американський бізнес

Як повідомляє BBC, новий сервіс поки що запущено в Індії на стадії бета-тесту. Youtube Shorts дозволяє заливати відео тривалістю до 15 секунд, платформа надає інструментарій, аналогічний TikTok.

Зазначається, що уряд Індії заборонив в країні TikTok і ще 58 китайських додатків на тлі загострення прикордонної суперечки між країнами. На сьогодні Індія є для TikTok найбільшим іноземним ринком - там налічується близько 120 мільйонів користувачів.

blog.youtube

Індія проти TikTok

  • У липні Міністерство електроніки та інформаційних технологій Індії заборонило використання в країні кілька десятків китайських додатків, включаючи такі популярні додатки, як TikTok та WeChat.
  • Підставою для заборони стало звинувачення TikTok в причетності до діяльності, що завдає шкоди суверенітету і цілісності Індії – передачі китайському уряду інформації про користувачів.
  • Глава TikTok в Індії визнав урядовий указ. Разом з тим він заперечує передачу інформації про користувачів уряду Китаю.
  • Напруженість між Китаєм та Індією залишається на високому рівні після інциденту, що стався в червні на кордоні між двома країнами, в результаті якого загинули 20 індійських солдатів. Однак безпосередньо уряд не пов'язує цей інцидент із забороною китайських додатків.

США проти TikTok

  • На початку липня 2020 року Державний секретар США Майк Помпео попередив про можливість заборони TikTok і ще цілого ряду китайських програм.
  • 17 липня 2020 року стало відомо про те, що США можуть внести в "чорний список" материнську компанію TikTok.
  • Американські законодавці висловлювали побоювання з приводу того, що TikTok обробляє дані користувачів. Зокрема, їх турбували китайські закони, що зобов'язують місцеві компанії співпрацювати з розвідувальними службами КНР.
  • 7 серпня 2020 року президент США Дональд Трамп підписав виконавчий указ «про боротьбу із загрозою TikTok», який зобов'язує американські компанії протягом 45 днів припинити операції з компанією-власником додатка ByteDance.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram