Пісня MARUV мала всі шанси на успіх на Євробаченні 2019. Таку думку висловила викладачка історії ХХ століття Університету Халла Кетрін Бейкер.

Про це пише The New York Times. "Український національний мовник зробив собі велику ведмежу послугу. MARUV могла вас всіх прославити!", – йдеться в повідомленні.

Читайте такожВідмова України від участі в Євробаченні 2019: що думали європейці - реакція соцмереж

Вона підкреслила, що суперечки з приводу патріотичності виконавців є типовими для національних відборів на "Євробачення".

«Але конкурсантам довелося стати послами через відповідальність за публічність, пов'язаною з зростаючим масштабом Євробачення як міжнародного заходу», - додала Бейкер, яка вивчила роль політики у конкурсі співаків.

Як повідомляв УНІАН, Україна не братиме участі у міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2019». Національна суспільна телерадіокомпанія України, як і щороку, запропонувала переможцю відбору, співачці MARUV, укласти договір для представлення України на пісенному конкурсі, однак після проведених перемовин MARUV відмовилася підписувати договір. Телерадіокомпанія почергово звернулася до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами відбору, але гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в «Євробаченні-2019».

У НСТУ наголосили, що цьогорічний відбір «виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на п’ятому році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними. Для частини суспільства цей факт прийнятний, в іншої частини викликає обурення й несприйняття».

Також у НТСУ наголошують, що закони України не пропонують жодних обмежень щодо роботи виконавців та артистів на території Російської Федерації попри великий суспільний запит на врегулювання цієї ситуації.