На думку Туки, відкритість і прозорість оборонної сфери - це єдиний шлях до успіху / Фото УНІАН

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука вважає, що основою корупції в оборонній сфері є її невиправдана засекреченість.

Про це Тука заявив на своїй сторінці у Facebook.

Читайте такожРНБО сьогодні ввечері проведе засідання щодо реформування «Укроборонпрому»

Відео дня

«В основі корупції в оборонній сфері лежать не персони, а невиправдана закритість цієї сфери. Саме гриф "таємно" і є тим живильним середовищем, на тлі якого розквітає мародерство» - заявив він.

Тука вважає, що можна посадити за ґрати 100 чиновників, але якщо не руйнувати засади, на їхнє місце прийдуть інші 100, які з часом теж не встоять перед цією «спокусою». «Виключно відкритість і прозорість - єдиний шлях до успіху», - наголосив заступник глави МінТОТ.

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 млн грн.

Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади.

Сам Гладковський заявляв, що його син став заручником "брудної роботи і брудних справ" та позивається до журналістів-розслідувачів.

Читайте такожРозкрадання в "оборонці": очільників САП і НАБУ викликали на засідання комітету Ради

САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених у програмі "Наші гроші" фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ розслідує оприлюднені у ЗМІ оборудки в оборонній сфері з 2017 року, а НАБУ - з 2016 року. За його словами, встановлена сума збитків, завданих держбюджету, про які йдеться в розслідуванні проекту "Наші гроші з Денисом Бігусом", становить 22 млн грн. Також Луценко підтвердив, що підприємства ОПК, в тому числі "Кузня на Рибальському", отримували деталі для ремонту військової техніки контрабандою з Росії.

4 березня проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив нову частину розслідування закупівель комплектуючих за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким чинний керівник державного концерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.