Глава Держкіно Пилип Іллєнко, Міністр культури Євген Нищук і меценат Ігор Янковський

Четвертий рік поспіль на Каннському кінофестивалі, який щорічно відбувається на Лазуровому узбережжі Франції, Фонд Ігоря Янковського і Monegasque Association Helping Hand спільно з Держкіно України організовують і  успішно проводять бізнес-ланчі для українських та зарубіжних кінопродюсерів «Meet Ukrainian Producers!» («Зустрічайте українських продюсерів!»).

Презентація нових українських кінопроектів у панорамному ресторані 360° готелю Radisson Blue Cannes викликала інтерес у понад 100 професіоналів міжнародної кіноіндустрії.

Гості бізнес-ланчу Meet Ukrainian Producers

Відкривав бізнес-ланч його ініціатор, засновник благодійного Фонду Ігор Янковський. «Першими успіхами вітчизняного кінематографа ми пишалися 2-3 роки тому, коли знову стали знімати кіно. Те що ми зараз спостерігаємо – це вже нормальне виробництво кінематографічних шедеврів, як і має бути в такій талановитій країні, як Україна. Зараз вже все поставили на рейки, якими впевнено рухаємося до успіху. Нарешті у нас з'явилися кінематографісти, які впізнавані не тільки всередині країни, але і за кордоном. Українське кіно народилося заново, після довгих років застою. І ось тут я абсолютно щасливий», – наголосив бізнесмен і меценат Ігор Янковський.

Відео дня
Продюсери Андрій Суярко та Володимир Філіппов представляють фільм «Східняк»

Міністр культуриЄвген Нищук від імені уряду України привітав гостей «Meet Ukrainian Producers» і наголосив на важливості таких зустрічей в контексті розвитку українського кінобізнесу. «Це гарна можливість познайомити міжнародну професійну кіноспільноту із сучасним обличчям української кіноіндустрії, поділитися своїми досягненнями і налагодити ділові контакти між українською та європейською кіноіндустрією», - зазначив міністр культури Євген Нищук.

Глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко зазначив: «З кожним роком ми спостерігаємо, як українські події в Каннах користуються все більшою зацікавленістю з боку іноземних кінопрофесіоналів. Особливо це простежується в рамках проведення бізнес-ланчу, адже цьогоріч кількість бажаючих взяти у ньому участь збільшилася практично вдвічі. Ми бачимо практичні результати цих зустрічей, і я вдячний Фонду Ігорю Янковському за те, що він робить для підтримки українських кінематографістів».

Тагір Імангулов, Susanna Duellmann, Павло Сушко та Олександр Недбаєв

Не випадково, цьогоріч одразу в двох офіційних конкурсних програмах найбільшого і найпрестижнішого у світі Каннського кінофестивалю відбулися прем'єри двох українських фільмів.

Повнометражний дебют молодого українського режисера Нарімана АлієваEVGE (Додому) відібрали для участі в конкурсі в другій за значимістю програмі Канн Un Certain Regard (Особливий погляд), а стрічка Декеля Беренсона«Анна» (створена в копродукції України, Ізраїлю та Великої Британії) була відібрана до конкурсу короткометражних фільмів. Обидві ці художні роботи створено за підтримки Держкіно України.

Під час бізнес-ланчу до уваги іноземних продюсерів представили сім українських фільмів, що перебувають на різних стадіях виробництва:

  • історичний фільм "Червоний. Без лінії фронту», режисер - Заза Буадзе;
  • трагікомедія "Мої думки тихі", режисер - Антоніо Лукіч;
  • шпигунський трилер "Спадок брехні", режисер Андріан Бол;
  • історична драма "Довбуш", режисер Олесь Санін;
  • військова драма "Східняк" - режисер Андрій Іванюк;
  • історичний фільм "Чорний ворон", режисер - Тарас Ткаченко;
  • пригодницький фільм «Рагнабор», режисер Володимир Харченко-Куликовський.

Презентації з показом слайдів і промо-роликів нових фільмів провели українські продюсери: Алла Біла, Дмитро Суханов, Андрій Суярко, Володимир Філіппов, Олександр Чубко, Павло Сушко та Олександр Недбаєв. Після закінчення офіційної частини гості перейшли до частувань і невимушеного спілкування за келихом шампанського з колегами з-за кордону.

Нагадаємо, що з 14 по 23 травня на кіноринку Каннського кінофестивалю Marché du Film працював Український національний павільйон.