Ігор Павловський уклав зі слідством угоду і вже дає покази / Фото УНІАН

Генеральна прокуратура України підтвердила укладення угоди з фігурантом справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк Ігорем Павловським.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, про це сьогодні в будівлі Приморського райсуду Одеси журналістам повідомила прокурор Генеральної прокуратури Вікторія Калита.

Вона підтвердила, що з обвинуваченим укладено угоду, яка і має бути розглянута в суді, однак говорити про її суть відмовилася, зазначивши, що зміст документа озвучать в судовому засіданні. Як уточнила прокурор, обвинувачений співпрацює зі слідством і дав свідчення.

Відео дня

За її словами, Верховний суд змінив підсудність справи у зв'язку з відповідним клопотанням. Зокрема, Павловський переніс хірургічну операцію, після якої проживає в Одесі.

Калита зазначила, що раніше він проходив у справі як один із співорганізаторів замаху, однак зараз його звинувачують за іншою статтею Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 396 (приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину) КК України.

До суду також прибули батько вбитої активістки Віктор Гандзюк, його адвокат Ольга Веретільник, а також ряд представників одеських громадських об'єднань.

Читайте такожОдного з фігурантів справи Гандзюк затримували в ЄС, але відпустили - адвокат

Веретільник повідомила, що Віктор Гандзюк не є офіційним потерпілим у справі, яку передано до Одеси. У зв'язку з цим, у них немає можливості ознайомитися з документами, зокрема, з текстом угоди Павловського з прокуратурою.

"Ми наполягатимемо на тому, щоб нас визнали потерпілою стороною", – сказала вона, додавши, що завтра в Шевченківському суді Києва має відбутися засідання за іншим кримінальним провадженням щодо вбивства активістки, на яке має з'явитися Павловський.

Захисник висловила сподівання, що до Києва фігурант з'явиться, і ситуація певною мірою проясниться.

У свою чергу, Віктор Гандзюк припустив, що має місце навмисне затягування процесу.

"Вони сподіваються, що з часом на засідання перестануть приходити журналісти і активісти, а потім таємно все вирішать...", – сказав батько активістки.

Довідка УНІАН. Громадська активістка Гандзюк померла в київській лікарні 4 листопада 2018 року. За три місяці до цього в Херсоні невідомий хлюпнув їй в обличчя сірчаною кислотою, вона отримала хімічні опіки понад 30% тіла.

За підозрою в участі або співучасті в замаху на вбивство Гандзюк було затримано шістьох осіб. У серпні з-під варти звільнили одного з підозрюваних.

7 травня 2019 року Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт проти п'ятьох фігурантів справи про вбивство активістки: Микити Грабчука, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Сергія Торбіна і Віктора Горбунова.

6 червня суд оголосив їм вироки. Організатора виконання замаху на вбивство Гандзюк Торбіна засуджено до 6 років і 6 місяців позбавлення волі. Виконавець злочину Грабчук отримав 6 років в'язниці. Обвинувачені в пособництві Васянович та Горбунов засуджені до 4 і 3 років позбавлення волі відповідно, співучасник злочину Вишневський отримав 4 роки ув'язнення.

У справі про вбивство Гандзюк фігурують раніше судимий громадянин Олексій Левін, голова Херсонської облради Владислав Мангер і колишній помічник народного депутата від "БПП" Миколи Паламарчука Ігор Павловський.

Також громадські активісти вважають, що до вбивства Гандзюк причетні колишній голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв і екс-заступник голови ОДА Євген Рищук.

19 червня батько вбитої активістки на своїй сторінці у Facebook опублікував відкритий лист, в якому попросив президента Володимира Зеленського про конфіденційну зустріч з ним та активістами руху "Хто замовив Катю Гандзюк?". Зеленський відповів на лист і погодився зустрітися.

29 липня батько Гандзюк повідомив журналістам про обнадійливу зустріч з президентом України: "У попереднього президента не вистачало політичної волі. Після зустрічі з новим президентом, думаю, що йому в цьому напрямку політичної волі вистачає".

На минуле засідання в Приморський райсуд Одеси не з'явилися Павловський, його адвокат і прокурор. Сьогодні, 22 серпня, не з'явилися Павловський й його адвокат. Засідання перенесено на 3 жовтня.