
Про це УНІАН повідомили у прес-службі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
За словами Лутковської, з метою перевірки дотримання процесуальних прав неповнолітніх було проведено візит представників Офісу омбудсмана до ізолятору тимчасового тримання Головного управління МВС України в м. Києві.
Під час візиту були опитані неповнолітні, проведено їхній огляд медичним працівником Секретаріату уповноваженого, а також була переглянута службова документація щодо процесуальних дій із затриманими з моменту фактичного затримання.
Читайте такожСуд заарештував 19-річну спільницю підозрюваних у розстрілі міліціонерів в Києві
«Нами встановлено низку порушень прав затриманих з боку правоохоронців, які здійснювали затримання. По-перше, це протиправне застосування до неповнолітніх заходів фізичного впливу під час затримання і в ході конвоювання та в кабінетах Деснянського РУ ГУМВС України в м. Києві. Неповнолітні заявляють, що не здійснювали опору під час фактичного затримання, тож законні підстави застосовувати силу мають бути ретельно з’ясовані», – зазначила уповноважений з прав людини.
Як повідомила Лутковська, за результатами огляду неповнолітніх лікарем Секретаріату уповноваженого з прав людини в одного із затриманих були виявлені тілесні ушкодження, тому адміністрації ІТТ було рекомендовано забезпечити здійснення рентгенографії грудної клітини.
Опитані також повідомили, що під час обрання запобіжного заходу про застосування до них заходів фізичного впливу було поінформовано слідчого суддю.
«Крім того, ми виявили й інші порушення. Зокрема, порушено право на захист, адже всупереч вимогам Кримінального процесуального кодексу, не було повідомлено Центр з надання безоплатної правової допомоги негайно після затримання неповнолітніх. Центр повідомили лише через 4 години 45 хвилин після фактичного затримання. А в протоколах затримання осіб не зазначено місце фактичного затримання неповнолітніх», – поінформувала омбудсман.
Коментуючи ситуацію із дотриманням прав затриманих молодиків, Лутковська зазначила, що такі методи роботи є системною проблемою в правоохоронних органах, на які працівники Секретаріату уповноваженого неодноразово вказували у своїх звітах за результатами візитів до місць несвободи в рамках функціонування національного превентивного механізму.
Як повідомляв УНІАН, 2 травня невідомі з автоматичної зброї обстріляли будівлю стаціонарного посту №502 на Броварському проспекті (Биківня), жертв і постраждалих внаслідок обстрілу не було.
У ніч на 4 травня молодики у масках, погрожуючи зброєю, здійснили розбійний напад на автозаправну станцію. Зловмисники поранили співробітника АЗС і забрали з каси близько 800 грн.
Коли правоохоронці спробували затримати злочинців, розпочалася стрілянина. В результаті загинуло двоє міліціонерів, ще троє - потрапили до лікарні з пораненнями.
У затриманих вилучено цілий арсенал. Зокрема, автоматичну зброю, гранатомет та вибухівку.
5 травня Деснянський райсуд столиці обрав запобіжний захід у виді тримання під вартою трьом зловмисникам, які в ніч на 4 травня напали на АЗС та розстріляли правоохоронців, двом підозрюваним 17 років, ще одному – 20.
Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 187 Кримінального кодексу України (розбій), ч. 1 ст. 263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю), ст.348 ККУ (посягання на життя працівника правоохоронного органу).
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що затримані за вбивство двох міліціонерів в Києві зізналися і в обстрілі посту ДАІ у Биківні.