этот материал доступен на русском

Українці розповіли, яким бачать патріотизм

13:35, 21 січня 2020
Суспільство
300 0
Схід України вважає повагу до влади одним з пріоритетів патріотизму, тоді як в інших регіонах ця складова має найменше прихильників / УНІАН

Основними складовими патріотизму українці вважають передусім любов до своєї країни (80%), готовність захищати свою країну, якщо треба - зі зброєю (64%), виховання у дітей любові та поваги до своєї країни (58%).

Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати опитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва та Центру Разумкова, представлених під час прес-конференції на тему: "101-ша річниця Соборності України: що найбільше об'єднує і що роз'єднує українців".

Також учасники соціологічного дослідження відзначили такі основні складові патріотизму як дотримання усіх законів країни (56%), знання історії своєї країни та її культури (51%).

Читайте також51% громадян погоджується на вступ України до НАТО – опитування

"Дещо менше громадяни відносять до патріотизму участь у виборах (38%), чесне виконання своїх обов’язків (36%), спілкування державною мовою (35%), сплату належних податків (30%), участь у громадському житті (28%), повагу до влади (26%), а найменше - участь у боротьбі з корупцією та іншими вадами у державі (21%)", - йдеться в результатах опитування.

Серед регіональних відмінностей автори дослідження виокремлюють Західний регіон, де до пріоритетів патріотизму було віднесено спілкування державною мовою (60%). Натомість, в інших регіонах ця складова мала у громадській думці меншу значущість (32% - у Центральному регіоні, 25% - у Південному та 24% - у Східному).

Натомість, таку складову, як повага до влади, значно більше відносять до патріотизму в Східному регіоні (42%), ніж у решті (28% у Південному, 20% у Центральному та 16% у Західному), констатують соціологи.

Так само регіонально різниться визнання значущості для патріотизму сплати належних податків: 41% у Східному регіоні, 36% - Південному, 25% - Центральному та 24% - Західному.

*** Загальнонаціональне дослідження було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 18 грудня в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter