Середа,
18 жовтня 2017
Наші спільноти

Слідчі підкинули у Бібліотеку української літератури книжки, які вилучили у 2010 році (документ)

Співробітники бібліотеки української літератури у Москві продемонстрували документ, який свідчить, що видання Дмитра Корчинського, яке начебто вчора знайшли в бібліотеці, було вилучено ще у 2010 році і не поверталося до читальні.

УНИАН
  Серед підкинутих книжок зафіксована книжка Корчинського "Війна у натовпі" / УНІАН

Про це власному кореспонденту УНІАН в РФ повідомила завідувач відділом комплектування Тетяна Мунтян, яка надала відповідний документ. "Нам вчора підкинули книги, які були вилучені під час першого обшуку, ще у грудні 2010 року, їх до бібліотеки не повертали", - сказала Тетяна Мунтян.

Мер Москви передав Бібліотеку української літератури у відання департаменту нацполітики РФ

Вона підкреслила, що серед цих видань зафіксована книжка Корчинського "Війна у натовпі", яку 13 березня 2013 року у Росії визнано екстремістською літературою.

За її словами, схоже на те, що саме це видання буде використано, як головний аргумент у звинуваченні директора бібліотеки Наталії Шаріної.

В свою чергу завідувач відділом українознавства, культурно-масових та медійних програм Віталій Крикуненко наголосив, що вчора був свідком, як слідчі демонстрували книги, які начебто були знайдені в бібліотеці. "Співробітники відділу обробки одразу визначили, що ці видання не належать бібліотеці, вони були підкладені", - сказав Крикуненко.

Він повідомив, що співробітники звернули на це увагу слідчих і тоді їх попросили залишити приміщення бібліотеки, і директор залишилась наодинці зі слідчими.

Як повідомляв УНІАН, 28 жовтня Бібліотеку української літератури в Москві заблокував ОМОН.

УНИАН
Можливо, саме це видання буде використано, як головний аргумент у звинуваченні Шаріної / УНИАН

Директор бібліотеки Шаріна повідомила, що обшук пройшов і у неї вдома. Було вилучено кілька книг. Серед них видання, присвячене Голодомору 1932-33 років в Україні, книга Оксани Забужко, що складається з європейських, українських та американських досліджень, кілька примірників газет від 2011 року, грамоти з подякою від президентів України Віктора Ющенка і Віктора Януковича, а також прем'єра Миколи Азарова. Також вилучено оргтехніку та електронні носії. За словами Шаріної, в читальному залі і в абонементі бібліотеки в результаті обшуку не було виявлено забороненої літератури, проте вилучалися книги про Степана Бандеру і ОУН-УПА з спецсховища, причому жодна з цих книг не значиться у списку екстремістських матеріалів. Як підкреслила Шаріна, вилучено також дитячий журнал "Барвінок", оскільки там "побачили прапор "Правого сектору".

УНИАН
З бібліотеки Було вилучено кілька книг / УНИАН

Слідчий комітет РФ має намір клопотати про арешт Наталії Шаріної за "розпалювання національної ненависті і ворожнечі".

Бібліотека української літератури була створена постановою уряду Москви від 19 грудня 2000 року.

УНИАН
Також вилучено оргтехніку та електронні носії / УНИАН

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку