Історії про кохання, розлучене війною, зворушують до глибини душі, адже тисячі українських жінок і чоловіків продовжують підтримувати зв’язок попри небезпеку та розлуку. The New York Times розповів історії закоханих українців, зустрічі яких відбуваються біля лінії фронту.
Кохання і війна
Даміна Сербін і Роман Мироненко — одна з таких пар. Вони познайомилися торік у київському театрі, і вже під час першої зустрічі вона зізналася: "Здається, я закохалася в тебе". Невдовзі вони одружилися, але майже одразу Роман повернувся на фронт.
Даміна, яка працює в державній газовій компанії, змушена годинами їздити до чоловіка, заступника командира батальйону безпілотників поблизу Харкова. Зустрічаючись у небезпечному місті, яке постійно обстрілюють, вони цінують кожну мить разом. "Без неї ніщо не має сенсу", — зізнається Роман.
"Уявляємо, що війни нема"
Часто дружини солдатів ризикують життям, подорожуючи до прифронтових зон. 32-річна журналістка Катерина Капустіна возить до чоловіка і сина. "Я відчувала, що ми надто звикли жити один без одного", — пояснює вона. Її чоловік, механізатор у мирному житті, тепер працює в зоні ризику, буксируючи пошкоджену техніку.
Юлія Грабовська, акторка дубляжу, їздить до чоловіка навіть під час вагітності. "Ми намагаємося уявити, що ці два дні війни немає", — говорить вона. Вони разом готують їжу, дивляться фільми й мріють про мирне майбутнє.
47-річна Євгенія Духопельникова перед кожною поїздкою до чоловіка цілий день готує страви для його підрозділу. "Мені потрібно, щоб він мене зігрів", — каже вона, обіймаючи свого чоловіка після довгої дороги.
42-річна Карина Семенова, яка працює перукаркою в Харкові, також знайшла романтичного партнера серед солдатів. Вона каже, що всім військовим бракує любові й турботи.
Ризик задля того, щоб встигнути побачити
Жінки розуміють, що кожна зустріч може стати останньою. Так сталося з Аліною Отземко, чий чоловік загинув у бою. Вона дев’ять разів привозила сина до тата, і тепер, попри втрату, радіє, що дитина пам’ятає батька.
Отземко видала дві книги для дітей, щоб допомогти їм зрозуміти, чому тата немає вдома, а згодом і чому він не повернеться. "Я зробила все правильно. Добре, що я не слухав нікого, хто намагався мене відговорити. Це був єдиний спосіб зберегти пам’ять мого сина про його тата", — зізнається вона, розмірковуючи про цінність збереження пам’яті про чоловіка.
Війна загострилася - останні новини з фронту
Раніше повідомлялося, що сили оборони України опинилися в оперативному оточенні в районі Ганнівки на Курахівському напрямку. Про це інформував проєкт DeepState, описуючи ситуацію навколо "Успенівського мішка".
Зазначалося, що ворожі сили неодноразово фіксувалися в Успенівці. Росіяни активно намагаються штурмувати цей населений пункт, закріплюватися для подальшого просування й оволодіння селом повністю.
Згодом DeepState повідомив, що російські загарбники окупували населені пункти Веселий Гай, Єлізаветівка, Романівка, Новотроїцьке та Пушкіне в Донецькій області.