
Влада Білорусі на тлі протестів проти режиму Олександра Лукашенка все частіше відмовляє у в'їзді громадянам України.
Як повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24" посол України в Білорусі Ігор Кизим, це відбувається через побоювання, що українці можуть долучитися акцій протесту.
Читайте такожЛукашенко звинуватив Польщу і Литву у фінансуванні страйків у Білорусі
"Це заява керівника міністерства внутрішніх справ, що вони останнім часом обмежують в'їзд громадян з трьох країн, а саме - України, Литви і Польщі. Вони вважають, що окремі люди спортивної статури можуть брати участь в якихось заходах", - розповів він.
Як уточнив посол, обмеження стосується певних людей, тому не можна сказати, що повністю заборонений в'їзд для всіх українців.
"Очевидно, що в інструкції, яка існує, йде обмеження перетину кордону певними людьми, які, як вони вважають, можуть завдати шкоду їхній безпеці… Було сказано, що за останній тиждень було не допущено 595 людей з цих трьох країн, які я назвав", - повідомив Кизим.
Водночас посол розповів, що ставлення до українців, які працюють або мешкають у Білорусі, особливо не змінилося.
"Що стосується погроз їхньому життю, порушення їх прав, то ми таких сигналів від громади українців, що проживають тут, не отримували", - зазначив він.
Що відбувається в Білорусі: Хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі та вважає Лукашенка не легітимним президентом.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйкувати.
- Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників. Також про готовність застосування бойової зброї проти протестувальників заявили й в білоруському МВС.
- 15 Вересня Верховна Рада України прийняла заяву щодо подій у Білорусі. Нардепи назвали вибори нечесними, засудили репресії і підтримали введення Євросоюзом санкцій проти білоруських чиновників.
- 17 вересня Європарламент не визнав перемогу Лукашенка на виборах і визнав Координаційну раду білоруської опозиції тимчасовим представницьким органом білорусів.
- 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що "інавгурація" Олександра Лукашенка не означає визнання його легітимності на посаді президента.
- Країни Заходу запровадили санкції проти Лукашенка та представників його режиму. До них планує долучитися й Україна.
- 26 жовтня в Білорусі розпочався безстроковий загальнонаціональний страйк.