Колаж УНІАН, фото УНІАН

Крім високої зарплати, характеристикою для визначення кількості заброньованих працівників має бути саме підприємство – скільки податків воно платить, скільком людям платить зарплату. Про це заявив український економіст, директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський. 

"Якщо в людини є значна заробітна плата, з якої  сплачуються податки, це може бути основою для бронювання. Але коли я кажу "значна", то десь у розмірі в три рази вища, ніж, наприклад, по відношенню до середньої по Україні. Тоді це абсолютно обґрунтовано, показати, що конкретний працівник є цінний для даного підприємства", - наголосив Несходовський. 

Водночас, за його словами, дуже важливо враховувати характеристики підприємств та давати їм змогу бронювати більше робітників в залежності від цих характеристик, щоб не створити колапс в економіці. 

Відео дня

"Треба розуміти, що за відсутності певного бронювання працівників, дане підприємство просто зупиняється і не може виконувати свої функції. Саме тому мають бути враховані також і характеристики самого підприємства – наприклад, рівень сплати податків, рівень середньої заробітної плати в цілому для даного підприємства – щоб не виявилося, що там 10 працівників отримують мінімальну заробітну плату, а один отримує трикратний розмір середньої заробітної плати в Україні. І в сукупності цих моментів ми можемо встановити певний обсяг бронювання, який дасть можливість підприємствам продовжувати нормально працювати, і в той же час проводити мобілізацію серед українців", - резюмував експерт. 

Нагадаємо, раніше з’явилася інформація, що у Кабміні розглядають схему бронювання тільки для працівників з зарплатнею від 35 тис грн. Ця схема викликала хвилю критики від експертів та військових як така, що може спровокувати розкол у суспільстві. Крім того, це може призвести до колапсу у найбільших сферах української економіки – аграрній та промисловій, де традиційно зайнято багато працівників, але зарплати менші, ніж вказана Кабміном "межа".

Після цього прем’єр міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд готує новий механізм для бронювання: він передбачає прив’язку не до зарплати робітників, а до обсягу податків, яке сплачує підприємство, та його роль у наповненні бюджету.