Україна закликала суд розглянути справу по суті якнайшвидше / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Україна звернулася до Міжнародного Суду ООН у Гаазі у зв'язку зі спробою анексії українських територій Росією

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в Twitter.

"Україна офіційно повідомила Міжнародному суду, що цей крок (спроба анексії територій - ред.) юридично грубо порушує його зобов'язальний наказ про тимчасові заходи, виданий 16 березня. Ми закликаємо суд розглянути справу по суті якомога швидше", - зазначив глава українського дипломатичного відомства.

Відео дня

Нагадаємо, що 16 березня суд ухвалив проміжне рішення на користь України за позовом проти Росії, зобов'язавши Москву "негайно зупинити військові операції, розпочаті 24 лютого на території України".

Спроба анексії Росією областей України:

21 вересня президент Росії Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію російських військовослужбовців запасу на війну з Україною. Також Путін, говорячи про ядерну зброю, заявив, що використовує всі наявні засоби в разі нібито появи загрози територіальній цілісності РФ. 

Російські загарбники 23-27 вересня провели на окупованих частинах чотирьох областей України псевдореферендуми. У Херсонській і Запорізькій - про вихід зі складу України та приєднання до Росії, в Донецькій і Луганській - про приєднання до РФ.

Жителі захоплених окупантами територій не хотіли брати участь у псевдореферендумах, тому їх окупанти змушували голосувати під дулами автоматів. За результатами, які продемонструвала російська пропаганда, понад 90% учасників "референдуму" проголосували "за".

Низка країн, зокрема ЄС і США, оголосили, що не визнаватимуть результати фейкового голосування.

Путін 30 вересня оголосив про анексію частин чотирьох областей України та запропонував Києву переговори.

Своєю чергою, президент Володимир Зеленський 30 вересня заявив, що домовитися про співіснування з Путіним неможливо, тому Україна буде вести діалог з іншим президентом РФ: "Ми готові до діалогу з Росією вже з іншим президентом Росії".

Глава держави переконаний, що "тільки шлях посилення України та вигнання окупантів з усієї її території повертає мир".

Вас також можуть зацікавити новини: