Зустрічі в рамках ТКГ та її робочих груп були проведені онлайн у зв'язку з пандемією / УНІАН

Спеціальний представник ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі, посол Хайді Грау заявляє, що в учасники ТКГ взяли до відома обговорення проекту консультативної ради в «нормандському форматі».

Як повідомляється на сайті ОБСЄ, про це йдеться у заяві Грау після чергової зустрічі в рамках ТКГ та її робочих груп, які були проведені в форматі відеоконференцій з 24 по 26 березня.

Читайте такожТКГ у форматі відеоконференції обговорила взаємне звільнення утримуваних осіб - ОП

Вона зазначила, що політична робоча підгрупа ТКГ обговорювала питання, пов'язані з «особливим статусом» ОРДО і ОРЛО, як передбачено Мінськими угодами.

«Учасники також взяли до відома факт обговорення проекту консультативної ради в «нормандському форматі», - повідомила Грау.

Зустрічі в рамках ТКГ та її робочих груп були проведені онлайн у зв'язку з пандемією коронавірусної інфекції COVID-19 і пов'язаними з нею обмеженнями, запровадженими як Україною, так і Російською Федерацією.

Як повідомляв УНІАН, 11 березня в Мінську відбулося чергове засідання ТКГ за участю керівника офісу президента України Андрія Єрмака і заступника керівника адміністрації президента РФ Дмитра Козака. Вони домовилися підписати рішення ТКГ про створення у складі політичної підгрупи консультативної ради після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в «нормандському форматі». Підписання мало відбутися на наступному засіданні в Мінську 25 березня.

Пізніше видання «Дзеркало тижня» оприлюднило копію протоколу, підписаного в Мінську 11 березня. Згідно з документом, критерії та порядок призначення членів ради самостійно визначаються Україною, окремими районами Донецької та Луганської областей України, РФ, ФРН, Францією і ОБСЄ. При цьому по 10 представників від України і ОРДЛО матимуть право вирішального голосу, а по одному представнику від РФ, Німеччини, Франції та ОБСЄ - право дорадчого голосу.

За кілька днів близько 60 депутатів від «Слуги народу» закликали президента Володимира Зеленського не допустити створення консультативної ради в політичній підгрупі ТКГ в Мінську.