Україна все ще чекає на ракети ATACMS / скріншот

Міністр оборони України Олексій Резніков дав зрозуміти, що Україна ще не отримувала від США ракети ATACMS для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS з дальністю ураження цілей на відстані до 300 кілометрів.

В інтерв'ю "Голосу Америки" він висловив сподівання, що Штати якомога швидше ухвалять відповідне політичне рішення про надання Україні зазначених снарядів.

"Сподіваюся, що буде прийнято політичне рішення про ракети ATACMS. Як HIMARS вже змінили істотно картинку бою, ATACMS ще додатково дадуть багато позитиву на полі бою на користь України та цивілізованого світу", – сказав він.

Відео дня

Міністр розраховує, що США нададуть Україні більше артилерійських систем, снарядів та ракет.

Як відомо, після перших вибухів в окупованому Криму 9-го серпня однією з версій того, що сталося, називали удар ракетами ATACMS.

Нагадаємо, Резніков заявив, що в України немає обмежень щодо ударів по окупантам у Криму.

Далекобійні ракети ATACMS для України

Як повідомляв УНІАН, представники української влади вже неодноразово зверталися до міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів Америки, з приводу необхідності отримання Україною ракет ATACMS, які призначені для знищення певних об'єктів на відстані до 300 кілометрів.

Зазначалося, що навіть поставка 100 ракет ATACMS в Україну у короткостроковій перспективі могла б істотно вплинути на розклад сил. Їхнє застосування може дозволити перерізати основні маршрути постачання на дуже значній відстані від лінії фронту.

Експерти впевнені, що нове озброєння розкриє перед Україною небувалі можливості. ЗСУ зможуть вражати абсолютно всі військові цілі в межах своєї країни, в тому числі на території Криму та Чорного моря. Причому додаткового обладнання для запуску ATACMS вже не буде потрібно.