Україна отримала винищувачі F-16 / фото ua.depositphotos.com

Сплеск застосування Росією керованих авіабомб надав нової гостроти давнім дебатам про те, чи слід Україні дозволити використовувати зброю від західних союзників для ударів по військових цілях у глибині території РФ, пише The New York Times.

"Україна протягом кількох місяців просила використовувати західну зброю великої дальності для ударів по військових об'єктах, які Росія використовує для запуску ракет і розміщення бойових літаків, що скидають бомби", - йдеться в публікації.

Офіційні особи США на умовах анонімності заявили, що Велика Британія і Франція, які надали Україні далекобійні ракети Storm Shadows/SCALP, мабуть, чекають на схвалення американського лідера Джо Байдена, зазначили в NYT. Байден тим часом стикається з тиском в американських зовнішньополітичних колах. Зокрема, високопоставлені американські військові планувальники більше не радять цього робити, додали у виданні.

Відео дня

"Зараз, схоже, Байден зважує, наскільки далеко вглиб Росії можна дозволити Україні використовувати ракети ATACMS, які Сполучені Штати вперше передали Києву торік... У травні Байден неохоче погодився дозволити Україні запустити ATACMS по Росії, щоб націлитися на військові бази, які використовували для атак на українське прикордонне місто Харків", - ідеться в публікації.

За словами експертів, зараз ATACMS, зокрема, можуть бути націлені на російські наземні системи ППО, які загрожують українському флоту винищувачів F-16, що зароджується, які можуть зіграти вирішальну роль у боротьбі з російськими керованими авіабомбами. Але залишається незрозумілим, чи буде Україна запускати F-16 на територію Росії. І країни НАТО, які пожертвували літаки, розходяться в думках щодо того, чи варто це робити NYT.

При цьому вказується, що, якщо F-16 перетнуть кордон, вони зможуть націлюватися і на російські літаки за допомогою американських ракет середньої дальності, відомих як AMRAAM, які Сполучені Штати вже відправили в Україну. Крім того, зазначається, що Адміністрація Байдена готова надати Україні й крилаті ракети повітряного базування JASSM, які можуть використовуватися з F-16.

"Україна вже здатна завдавати ударів глибоко вглиб Росії за допомогою вітчизняних безпілотників і випробовує нову ракету класу "земля-земля" великої дальності, яку можна запускати, не питаючи дозволу Заходу... Однак, коли йдеться про боротьбу з керованими авіабомбами, американські офіційні особи та експерти заявляють, що Україні необхідно буде наносити удари глибоко вглиб Росії з використанням винищувачів і наземних повітряних систем - майже всі з яких потребуватимуть схвалення Заходу", - пише NYT.

Удари по Росії західною зброєю - актуальне

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер 13 вересня обговорять далекобійні можливості для України.

Зокрема, йтиметься про дозвіл на застосування Україною далекобійних ракет ATACMS і Storm Shadow.

Вас також можуть зацікавити новини: