Операція ЗСУ у Курській області продовжується / колаж УНІАН, фото kursk-izvestia.ru, скріншот

Росіяни підтягнули у Курську область РФ незначну кількість резервів. Ймовірно, противник не сприймає ситуацію в цьому регіоні серйозно й важливішим вважають наступ у Донецькій області, де зосереджують своїх основні сили.

Про це в етері "24 Каналу" заявив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світа. На його думку, у Росії втрату своїх населених пунктів вважають тимчасовою ситуацію, а саме захоплення - несуттєвим, оскільки мають велику територію. 

Світан додав, що пріоритетне завдання для окупантів - захопити Донецьку, Луганську, Херсонську, Запорізьку області, а на Курську область вони звертають уваги менше.

Відео дня

Крім того, противник розуміє, що українцям не потрібна Курська область й Київ не буде підривати Курську АЕС. Максимум, що відбудеться – це знеструмлення механізмів перерозподілу електроенергії по Курщині, Бєлгородщині, Брянщині.

"Оце для росіян вже проблема, тому будуть намагатися обороняти АЕС. Тимчасову втрату своїх територій росіяни серйозною не сприймають, тому вони виконують своє основне завдання на фронті в Україні. Зупинити наступ вони могли б, але розпочати його заново буде важко. Вони почали рухатися на східному фронті й зупинятися не будуть", – наголошує експерт.

На думку Світана, у ЗСУ зараз широкий спектр завдань, серед яких просування на Курськ та рейди вздовж всієї лінії кордону в напрямку Москви. Він переконаний, що надалі все буде залежати від того, як росіяни поведуть себе найближчим часом.

"Якщо почнуть перекидати на Курщину в достатній кількості війська, зменшать тиск на східному фронті, тоді зупинять українське просування в Курській області. А якщо вони цього не зроблять, то українці будуть рухатися далі", – каже він.

За словами Світана, прорив Курської області дозволив Україні зупинити спробу росіян наступати на Суми. Тому можна вважати, що більшу частину завдання ЗСУ в межах своєї операції виконали.

"Є змога перекинути наші війська в тил противника по російських територіях, знеструмити Курську АЕС, щоб не було змоги від неї живити електроенергією військові об'єкти. ЗСУ будуть рухатися далі. Для росіян будь-який вибір в цій ситуації буде негативним для них і позитивним для України", – пояснює експерт.

Саме рішення проводити операцію у Курській області він оцінює як вірне, але прийняте з запізненням. На думку Світана, це потрібно було зробити набагато раніше. 

Бої у Курській області

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відзвітував, що під контролем України перебувають вже 74 населені пункти на Курщині.

Як пише The Guardian, Київ залучив до рейду тисячі військових, але, що також примітно, це кількість бронетехніки в регіоні, набагато більша, ніж в інших точках війни.

Народний депутат від фракції "Голос", полковник СБУ Роман Костенко заявив, що в України можуть бути значно більші плани на цю кампанію, ніж лише Курська область.

Вас також можуть зацікавити новини: