На Заході багато експертів вважає, що Україна програє наземну війну / фото 22 ОМБР

Зухвалий напад України на великий російський військовий корабель в окупованому Криму вночі 26 грудня став ще одним епізодом у стратегії Києва позбутися контролю Росії над Чорним морем. Оскільки більшість кораблів вигнано з порту приписки в Севастополі, російський Чорноморський флот більше не може знайти безпечного притулку на Кримському півострові. Тепер усі порти вразливі до атак.

Про це у своїй статті для Foreign Policy пишуть викладач Стенфордського університету та колишній заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер і колишній заступник помічника міністра оборони США з питань політики в Європі та НАТО Майкл Раян.

Вони зазначають, що у той час, коли Росія намагається з усіх сил атакувати інфраструктуру України, її ризикований крок із розміщення кораблів і підводних човнів, озброєних ракетами "Калібр", у Чорному морі наражає їх на потенційну атаку з боку України. Це мовчазне визнання того, що Росія більше не може залежати від кримських портів і пускових майданчиків.

Відео дня

"Успіх України був досягнутий завдяки ракетам і безпілотникам вітчизняного виробництва, які іноді запускалися за допомогою човнів Zodiac або водних мотоциклів. Але найпотужніші атаки відбувалися з повітря, де Україна використовувала свої винищувачі радянських часів для запуску ракет як вітчизняного виробництва, так і поставлених НАТО. Ці атаки відбулися під захистом передових засобів протиповітряної оборони України — включно з нещодавно поставленими з-за кордону — які регулярно збивають більшість російських ракет і безпілотників, призначених для українських цілей", - пишуть автори.

Вони зазначають, що Україна досягла значних успіхів, позбавляючи Росії контролю як над морським, так і над повітряним простором над своєю територією та навколо неї, тим самим перешкоджаючи російським ВМС і ВПС діяти безкарно.

"Дійсно, нинішня загальноприйнята думка у багатьох частинах Заходу полягає в тому, що Україна програє наземну війну, не залишаючи шляху до перемоги для країни, оскільки Росія штовхає українських цивільних у покору. Київ міг би також закликати до припинення вогню та просити миру. Біда цього сценарію в тому, що він означає поразку не лише для України, але й для Сполучених Штатів та їхніх союзників у Європі та Азії", - констатують експерти.

На їхню думку, російську армію можна перемогти, використавши бажання України воювати по-новому, а ключ до витіснення росіян полягає в тому, щоб піддати їх невпинним і точним повітряним атакам, які добре синхронізуються з маневрами об’єднаних збройних сил на землі.

"Щоб сила з повітря була вирішальною у 2024 році, Збройні сили України повинні створити тимчасові вікна локалізованої переваги в повітрі, в яких можна було б зосередити вогневу потужність і маневрувати силами. Враховуючи успіх українців у відмові від свого повітряного простору для Росії в місцях, які вони вибирають, такі вікна можливі за допомогою наявних у них засобів. Наявність зброї більшої кількості та вищої якості, адаптованої до цього сценарію, зробила б їх більш успішними на всьому фронті з Росією", - резюмують автори матеріалу.

Війна в Україні - останні новини

Троє людей загинули, понад 30 постраждали внаслідок ракетного обстрілу України 8 січня. Ворог випустив десятки ракет по мирним містам та селам.

Також УНІАН повідомляв, що вранці 8 січня російський літак впустив авіабомбу на тимчасово окуповане Рубіжне. Мешканців довколишніх будинків екстрено евакуювали. П'ятьох осіб - зокрема, двох дітей - направили в пункти тимчасового розміщення. Інші вирішили переїхати до родичів і друзів.

Вас також можуть зацікавити новини: