Західні миротворці в маленькій кількості серйозності не становлять / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, wikimedia.org

Миротворчі сили, якщо вони увійдуть в Україну, повинні будуть виконувати стабілізаційну роль - контролювати певні території та не допускати противника вглиб країни, яка зазнала агресії, заявляє учасник миротворчих сил і військовий експерт Сергій Грабський. Однак це ж означає, що ці сили мають бути готові вступити в бій.

"А тепер уявімо, наскільки це можливо, якщо ми говоримо про кількість миротворців або стабілізаційних сил, яку може дати Європа, у кількості 20-30 тисяч? Коли російська армія має 600 з чимось тисяч? Що можуть зробити 20 тисяч воїнів, які, до речі, не мають бойового досвіду?", - поставив він риторичне запитання в ефірі "Українського радіо".

Грабський підкреслив, що у нього є серйозні сумніви з того приводу, чи зможуть вони вступити в бій з окупантами. При цьому, миротворці діють тільки в тому випадку, коли обидві сторони домовилися про це, тоді як Росія зараз виступає проти введення будь-яких сил в Україну.

Відео дня

Інші новини про миротворців для України

Раніше УНІАН повідомляв, що парламент Нідерландів схвалив резолюцію щодо розгортання миротворців в Україні. Підтримали відповідну резолюцію більшість представників нижньої палати голландського парламенту. Водночас найбільша партія в нижній палаті голосувала проти.

Крім того, експерт пояснив, чому розмови про миротворців "демобілізують" українців. "Питання: чи була присутня Росія взагалі на Мюнхенській конференції? Чи висловила вона хоча б потенційну згоду з тим, щоб якісь миротворці - не обов'язково європейські - були розгорнуті невідомо де?" - риторично запитав експерт.

Вас також можуть зацікавити новини: