
Нам зараз складніше збивати "шахеди" через зростаючу їх кількість, а не через технологічні зміни в цих БПЛА.
Про це сказав заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ, авіаційний експерт Анатолій Храпчинський в ефірі "Київ24".
"Нашим силам стає складно збивати "шахеди" за рахунок збільшення їхньої кількості, але ніяк за рахунок змін з точки зору інженерії", - зазначив Храпчинський.
Він не заперечує, що росіяни модернізують дрони, в них відбувається зміна технологічна. Але, за словами Храпчинського, це не призводить до якихось складних рішень, щоб перехоплювати такі повітряні цілі.
"Тут головне зрозуміти, що треба збільшувати системи виявлення, перехоплення. Треба покращувати системи радіолектронної боротьби, збільшувати їх кількість", - підкреслив він.
За словами експерта, нещодавній удар fpv-дроном по сумській маршрутці показує, що в нас є "слабкі місця".
"І нам треба збільшувати системи радіоелектронної боротьби і ешелоновану систему в прифронтовій прикордонній зоні. У нас є велика кількість компаній, які готові працювати. У нас є допущені виробники, які можуть запропонувати рішення. У нас є програма "Закрите небо". І тому головна задача міських рад звертатись до виробників і створювати ешеленовану систему захисту. Яка, до речі, теж буде допомагати активно впливати на спроможності Росії запускати ті ж самі "шахеди". Тому що вони будуть стикатися з першим ешелоном, який буде заважати їм приймати або координувати свої дії в повітрі. А це суттєве зменшення точності, суттєве відхиляння від маршрутів і т.д.", - пояснив Храпчинський.
Знов таки, зауважив він, ускладнює перехоплення при тактиці збільшення кількості дронів й мала кількості наших мобільних вогневих груп.
Що відомо про "нові" російські дрони типу "Шахед"
Російські пропагандисти активно поширюють інформацію про те, що в РФ нібито настільки добре поліпшили свої ударні дрони типу "Шахед", що у Сил оборони України немає способів протидіяти їм.
Військовий Олександр Карпюк запевняє, що Україна здатна збивати ці дрони, оскільки росіяни брешуть щодо поліпшених "шахедів", зокрема що ті можуть літати на висоті понад 3 км зі швидкістю понад 200 км/год, через що гелікоптери чи мобільні вогневі групи стають безпорадними.
Як підкреслив Карпюк, мобільні вогневі групи можуть збивати ці дрони за допомогою ПЗРК і зенітних БПЛА. Він також зауважив, що "шахеди" справді можуть розвивати названу швидкість на названій висоті, проте в такому разі росіянам доводиться жертвувати відстанню і зменшенням бойової частини.
Фахівець у галузях радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки Сергій "Флеш" Бескрестнов звернув увагу на слова росіян про те, що поліпшені дрони нібито повністю стійкі до засобів РЕБ. Він підкреслив, що на сьогодні всі системи РЕБ, які використовуються для боротьби з "шахедами", українського виробництва. Експерт наголосив, що окупанти справді ставлять кращі антени з великою кількістю елементів, але їх усе ще можна придушити.
Росіяни також вихваляються доопрацьованим планером і здатністю дронів пікірувати з великої висоти. Але, як пише Defense Express, хоч це й ускладнює роботу мобільним вогневим групам, але також це негативно впливає на точність дрона, що здійснює пікірування.