У ГУР розповіли про висадку в Криму / колаж УНІАН / фото t.me/DIUkraine, скріншот з відео

Командир батальйону ГУР "Братство" Олексій Середюк розказав про завдання з висадки бійців в Криму та про захоплення "вишок Бойка" в Чорному морі. Окремими деталями Середюк, позивний Боргезе, поділився під час інтерв’ю  на Армія TV.

Він зауважив, що специфіка у штурмі "вишок Бойка" і висадки в Криму була різною.

"Штурм вишок - це штурмові дії на морі. Це дуже ново для мене було і оригінально. Ми розібрались, слава Богу", - зазначив Сердюк.

Відео дня

А висадка в Криму, підкреслив він, - це була більш диверсійна робота.

"Тут потрібно було просто зробити такий фокус, який крім "центру Тимура" ніхто не повторив. І я знаю, що не повторить. Це дуже складно. Я як ніхто знаю, що дуже має багато чого співпасти. Дуже багато співпадінь, вмінь, розуміння бійців та інших обставин, що це повторити неможливо", - наголосив командир.

За його словами, пощастило з дуже багатьма явищами: талантами командирів, які готували бійців; талантами самих бійців, які готові були, хай там що, виконати це завдання.

"Людина йде в море на відстань 200 км в одну сторону. І це не на човні, а на гідроциклі. Там не працює нічого, там відключається перед берегом Крима задовго будь-яка навігаційна система. Щастить, коли чисте небо. І бійці самі мають приймати рішення, зважаючи на ряд перешкод, які в них стаються – хвилі, темрява, вони загубились, коли між собою загубились – знайтися, ворожий човен вони побачили. Вони по зорях доплили до точки, що взагалі неймовірно. Полагодити мотор. І дуже-дуже багато різних перешкод. І вони це долають", - прокоментував операцію Сердюк.

За словами командира, для пересування на гідроциклах потрібен був штиль на морі, тому що на хвилях на гідроциклі дуже важко і дуже повільно. І під час проведення операції був повний штиль. Коли бійці втратили GPS, було чисте небо і вони по зорях зорієнтуватись.

"Ми їх не вчили цьому, але одна людина з командирів знала це, тому змогли по зорях доплити туди, якби неймовірно це не звучало. І потім, коли вони виходили звідти, їх перекривали рапторами, піднявся сильний туман на ранок. Але коли вони кілометрів 100 пройшли по морю, туман розсіявся і стало чисте небо - вони знову все бачили. В них все порозряжалось. Але вони змогли якимсь чином доплисти до точок, звідки вже могли повернутись, хоча там мінні поля… І через годину після того як хлопці прибули, з’являються чорні хмари і починається такий шторм, що просто неймовірно", - зазначив Сердюк.

Він назвав ці всі збіги чудом:

"І от коли вони приходять назад, я просто був вражений, що задача виконана, був в шоці. І таких чудес у кожного бійця, у кожної групи, на кожному етапі просто неймовірна кількість. І коли це все поєднується, то можливо виконати завдання".

Він підкреслив, коли люди дуже хочуть виконати завдання, то вони роблять неймовірні речі.

Операція ГУР у Криму

Як повідомляв УНІАН, Головне управління розвідки України на початку жовтня 2023 року провело зухвалу операцію, атакувавши військову базу РФ в Криму.

Раніше представник ГУР з позивним Боргезе, який командує підрозділом "Братство", що входить у так звану "групу Тимура", розповідав в інтерв’ю окремі деталі рейду. Боргезе - безпосередній розробник і куратор операції. За його словами, 14 бійців-штурмовиків військової розвідка на гідроциклах дісталась західного кримського узбережжя та знищила важливий радіолокаційний вузол окупантів.

Вас також можуть зацікавити новини: