
Повномасштабна війна, яку РФ розпочала проти України у 2022 році, навряд чи закінчиться за пів року – перемовини можуть піти за різними сценаріями. Про це в етері Ранок.LIVE заявив військовий аналітик Денис Попович. Зокрема йшлося, чи може війна закінчитися за 6 місяців.
На його думку, концентрація уваги потрібна бути на виступі віцепрезидента США Джей Ді Венса, який зробив промову, що визначає нові формати співпраці Сполучених Штатів з Європою.
"А відтак взагалі нові відносини серед цього колективного Заходу, як ми його називаємо. Тому тут дуже важко прогнозувати щось. Можу сказати, що перемовний процес почався, власне як прогнозувався, а чи буде закінчений до цих термінів, які були зазначені, дуже сумнівно… Тому що є фактори, які можуть цьому, в тому числі завадити й вони визначаються позиціює Європи. Та вона є зовсім новою після виступу Ді Венса", - сказав Попович.
За його словами, зараз Європа чинить спротив тезам, які були визначені віцепрезидентом США, тому перемовини можуть піти за різними сценаріями.
"Ми чуємо, що Європа вимагає в тому числі своєї присутності за столом перемовин, й це є в принципі справедливим, оскільки війна триває на території європейського континенту. Безумовно, має бути присутня Україна. А які формати цього мирного проєкту будуть запропоновано, ми поки ще не розуміємо", - пояснив експерт.
Він також наголосив, що не став би прогнозувати, в який термін та спосіб цей процес завершиться.
Перемовини щодо закінчення війни - подробиця
Як писав УНІАН, спецпредставник США з питань України і Росії Кіт Келлог під час Мюнхенської безпекової конференції заявив, що адміністрація президента США Дональда Трампа за 30 днів досягла більше у питанні врегулювання ситуації в Україні, ніж попередня адміністрація Джо Байдена за останні три роки. На думку спецпредставника, війна в Україні повинна закінчитися швидше, ніж через рік, та він "публічно бере 180 днів, щоб залучити всі сторони".
Віцепрезидент США Джей Ді Венс сказав під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки, що адміністрація президента Дональда Трампа дуже занепокоєна європейською безпекою. Також він сказав, що Європа у найближчі роки повинна активізуватися, аби забезпечити свій власний захист. При цьому, як підкреслив віцепрезидент США, найбільше він стурбований "загрозою зсередини - відхід Європи від її деяких найбільш фундаментальних цінностей". За його словами, Трамп вважає, що "європейські друзі мають відігравати більшу роль у майбутньому цього континенту".