Експерт пояснив, чому необхідно ліквідувати Кримський міст / колаж УНІАН з фото Telegram-каналу ДПСУ та скріншоту

Російська окупація Криму зараз у центрі уваги, як і новини про те, як українці можуть звільнити півострів. Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко  розповів, що знищення Керченського мосту дійсно може сильно вплинути на ситуацію на материковому півдні України.

Про це експерт сказав в ефірі телемарафону. За його словами, обстановка на материковій частині нашого півдня може сильно змінитися, "тому що групи військ - "Дніпро" та "Схід", і група "оборони" Криму, всі вони отримують забезпечення через Керченський міст". "Не буде працювати Керченський міст - не буде достатнього забезпечення приблизно 200 тисяч російських окупантів. А це великий ресурс, щодня потрібен великий об'єм матеріально-технічного забезпечення", - сказав він.

Коваленко додав, що першими полегшення відчують Сили оборони, які воюють на півдні України: "Не відразу, поступово, крок за кроком, але це дійсно так. Вони будуть знаходитися все більше в скрутному становищі з дефіцитом. Але якщо ми говоримо про ізоляцію - треба не лише знищити Керченський міст, а й повний контроль Чорного та Азовського моря та повітряного простору над Кримом. Щоб не було можливості доставляти вантажі морем та авіацією".

Відео дня

Коваленко також відповів на поширену думку про те, що війна в Україні закінчиться з поверненням Криму. "Про слова "почалося все з Криму, там і закінчиться", все ж таки є у мене з цього приводу сумніви. Мені здається, що тимчасово окупований півострів Крим вдастся звільнити раніше, ніж Донецьку та Луганську області. Адже вони мають спільний "кордон" з РФ, їх буде набагато важче звільняти, ніж Крим, який можна ізолювати і у в такому форматі знищувати ворога до його повного виснаження", - пояснив експерт.

Коли окупували Крим, і важливі новини про півострів

Росіяни захопили український півострів у лютому 2014 року, а потім збудували міст через Керченську протоку. На думку військового експерта Петра Черника, для повного знищення такого логістичного шляху російських окупантів як незаконно збудований Кримський міст може знадобитися близько сотні ракет.

Напередодні очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов анонсував нові сюрпризи для російських окупантів в Криму та рекомендував цивільному населенню не користуватись так званим Кримським мостом.

Зазначимо, що Сили оборони України вже завдавали удари по Кримському мосту. Зокрема, у липні 2023 року по мосту вдарили морськими дронами. Внаслідок удару тоді впав один проліт автомобільної частини споруди. На її відновлення посіпаки РФ витратили кілька місяців.

Вас також можуть зацікавити новини: