Як розвиватиметься ситуація у війні України проти Росії / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Вздовж усієї лінії російсько-українського фронту окупанти активно використовують засоби артилерійського ураження. Саме за підтримки артилерії вони намагаються просуватися на південно-західному та південному напрямку в бік Бахмута, намагаються продавити позиції ЗСУ у напрямку на Авдіївку, Піски та Мар'їнку.

Про це в інтерв'ю OBOZREVATEL розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

"Нехай там точаться і тактичні бої, але бої дуже жорстокі, з великою кількістю артилерійських засобів. Щодо ситуації на Харківському напрямку, то там також йдуть бої тактичного значення. Росіяни намагаються нас підтискати, українські підрозділи проводять контрнаступальні дії. Військові РФ намагаються забезпечити безпеку логістичних маршрутів через Вовчанськ та Куп'янськ, а наші підрозділи намагаються вийти на державний кордон", - зазначив Селезньов.

Відео дня

За його словами, на тлі цих боїв ідуть активні артилерійські та ракетні обстріли Харкова та передмість.

"Ми бачимо їхні моторошні наслідки. Тому цілком зрозумілою є логіка українських сил оборони: чим далі ми відкинемо ворога від Харкова, тим менше можливостей у нього буде завдавати саме артилерійських ударів по території Харкова", - переконаний експерт.

Щодо протистояння на півдні, то, за словами Селезньов, там відбувається накопичення сил і засобів російськими окупантами. Вони перекинули туди фактично всі десантні підрозділи, які братимуть участь у цій так званій спецоперації з різних ділянок російсько-українського фронту, зокрема і раніше головного напрямку – Ізюмського. Усіх зосередили в районі Херсона та Нової Каховки. Там формується угруповання, яке згодом проводитиме наступальні дії.

"Поки що не зовсім зрозуміло, в якому напрямку буде зосередження основних зусиль. Наразі триває перегрупування військ, переміщення штабів російських окупантів. Наша розвідка спостерігає за ситуацією. Але на Херсонському напрямку вже зосереджено 30 БТГР ворога, деякі резерви розміщено на території тимчасово окупованого Криму. Тому думаю, що у найближчі кілька днів росіяни здійснюватимуть переміщення сил та засобів, посилюватимуть своє угруповання. Частина ешелонів із військовими вантажами слідує зі східного військового округу", - пояснив Селезньов.

Варто зазначити, що раніше Інститут вивчення війни заявив, що має місце стратегічна зміна ситуації на фронті: фактично Україна перехопила ініціативу, і тепер Росія мусить рефлексувати, реагувати на ті виклики, які створює українська армія.

Як вважає Селезньов, через це у найближчі кілька днів Росія нарощуватиме своє угруповання на півдні, підтягуватимуться додаткові резерви.

"Надійшла інформація про те, що близько 12 тис. тонн вантажів військового призначення, насамперед боєприпаси, переміщуються з території Білорусі для посилення можливостей окупаційної армії. Тому що де-факто снаряди у цій війні є пріоритетним видом бойової роботи. Як розвиватиметься ситуація? Росіяни накопичують зусилля. Думаю, найближчим часом буде чітке розуміння, куди вони рухатимуться. Українські сили відповідно триматимуть оборону. Можливо, там, де нам буде під силу, якщо матимемо необхідні ресурси, ми проводитимемо контратакувальні дії", - переконаний експерт.

Проте, Селезньов вкотре наголосив, що перевага армії Путіна в артилерійських та ракетних засобах колосальна. Фахівці кажуть, що для того, щоб створити паритет, ЗСУ фактично треба зібрати всі гармати, які мають європейські країни-учасниці Північноатлантичного альянсу.

"Путінська армія стягла неймовірну кількість артилерійських знарядь. Але ми знаємо, що українська школа артилерії є найкращою на теренах пострадянського простору, за рахунок ефективності ведення артилерійського вогню на окремих ділянках фронту ми маємо перевагу та перемагаємо в межах контрбатарейної боротьби", - пояснив він.

Нагадаємо, за даними Генштабу станом на 8 серпня 2022, на сході українські військові відбили наступ та штурм російських окупантів на кількох напрямках, а також виявили і знищили російські розвідгрупи.

Вас також можуть зацікавити новини: