Україна розробила унікальну систему ППО / фото REUTERS

Україна за рік збільшила кількість комплексів ППО цього року у 2-2,5 рази. Однак, цього все ще недостатньо, щоб охопити всю нашу територію.

В ефірі "Українського Радіо" військовий експерт Михайло Жирохов зазначив, що війна показала необхідність створити багатошарову систему ППО. Водночас ворог накопичує ракети для завдання ударів взимку по об'єктах критичної інфраструктури.

"Приблизно 20-25 ракет на місяць вони ще мають можливості виробляти. Тим часом на Заході цикл виробництва однієї зенітно-ракетної системи – 15-18 місяців. Нам потрібна багатошарова ППО", — наголосив Жирохов.

Відео дня

За словами експерта, Україна та її союзники згадали про старі проекти з адаптації радянських ЗРК під західні ракети. Так, Київ та Вашингтон запустили спільну програму FrankenSAM зі створення "гібридних" систем ППО.

"Програма почала розроблятися ще торік восени. Це вимушений крок. Тому що передавати нові західні зразки – практично вже нічого. Тому що більшість країн Заходу не хоче зменшувати власні оборонні можливості за рахунок того, щоб передавати ці зенітно-ракетні комплекси. Варто сказати, що це за комплекси? Це не тільки пускова установка, а й радіолокаційна станція, машина, яка заряджає. Тобто це кілька елементів, які повинні працювати і вже працюють на протиповітряну оборону", — сказав він.

Жирохов пояснив, що зараз немає універсальної зенітно-ракетної системи, яка б захистила від всіх загроз.

"Системи Patriot можуть збивати балістичні ракети. Системи БУК С-300 можуть збивати літаки і крилаті ракети, досить умовно. Системи малої дальності збивають дрони. І це повинно працювати все разом. Тому це непроста система підготовки, яка вимагає того, щоб наші зенітники були більш-менш універсальні й могли працювати по різних цілях. Таку систему ніхто в світі ще не робив. Ми першопрохідці. Ми самі знаходимо якісь рішення, які підсилюють ППО", — додав експерт.

Він переконаний, що український досвід будуть використовувати надалі й західні країни.

"Якщо порівнювати з осінню 2022 року, то посилення системи ППО України відбулося в кілька разів. Тобто у 2-2,5 раза комплексів і можливостей для ППО стало більше. Зараз потрібно зрозуміти план ворога, куди саме ці комплекси потрібно передислокувати, щоб прикрити ті напрямки, куди російські агресори скерують основні удари. Прикрити всю територію, звісно, дуже і дуже важко, практично неможливо. Але потрібно зрозуміти, куди вони саме б'ють і розосередити систему ППО, щоб максимально прикрити всю територію України", — підсумував Жирохов.

Посилення ППО України - актуальне

Як раніше повідомляв УНІАН, Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги, до якого увійшов вже третій зенітний ракетний комплекс протиповітряної та протиракетної оборони середнього радіусу IRIS-T.

Крім того, українські фахівці переобладнали отримані від США керовані ракети класу "повітря-повітря" AIM-9M Sidewinder для винищувачів F-16 у ракети "земля-повітря".

В українській ППО все одно залишаються прогалини. Попри приріст у якісних показниках, комплексів досі недостатньо за кількістю.

Вас також можуть зацікавити новини: