За умов порівняно теплої зими, коли ґрунт не буде добре промерзати, війна може перейти у фазу "контрбатарейних дуелей" / УНІАН

Якщо взимку температура повітря дозволить ґрунту промерзнути, можна очікувати на досить активну фазу війни в Україні. Але якщо зима буде теплою, то кінцева фаза бойових дій розпочнеться, щойно ґрунт знову стане придатним для пересування важкої техніки не лише дорогами, а й полями.

Таку думку в інтерв’ю OBOZREVATEL висловив військовий експерт, полковник запасу Петро Черник.

Він наголосив, що наразі є передумови для перелому у війні, але українцям необхідно розуміти, що до нього ще далеко.

Відео дня

"Зима завжди важче, але залежатиме від того, яка буде температура повітря. Якщо буде триматися -10… -15 градусів і нижче, то ґрунт замерзне, а отже, важка техніка зможе рухатися по ґрунту. Якщо буде порівняно тепла зима – так, як було наприкінці лютого, коли противник не міг рухатися по ґрунту, а рухався тільки великими дорогами, то воювати на великих дорогах ми навчилися. Але противник також зробив висновки, тому малоймовірно, що великі колони противника будуть рухатися взимку", – зазначив військовий.

На думку Черника, за умов порівняно теплої зими, коли ґрунт не буде добре промерзати, війна може перейти у фазу "контрбатарейних дуелей" – "до того часу, доки ґрунт не висохне і не розпочнеться нова кінцева фаза російсько-української війни".

Експерт наголосив, що війна – "дуже складне динамічне явище", тому прогнозувати вкрай складно. Проте оперативна пауза, яку була вимушена взяти російська армія, дозволить ЗСУ приготуватися до нового етапу бойових дій, зокрема, покращити матеріально-технічне забезпечення.

Війна в Україні: прогнози

Наразі триває контрнаступ українських військ. ЗСУ відтіснили окупантів до Луганської області. 5 жовтня голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заявив про початок деокупації Луганщини.

Станом на 9 жовтня стало відомо про звільнення ЗСУ семи населених пунктів.

11 жовтня Гайдай висловив думку, що просування української армії на Луганщині буде продовжуватися, але не так стрімко, як на Харківщині, оскільки російські війська встигли підготуватися.

Раніше в Генштабі заявили, що на окремих напрямках, зокрема, на Донеччині, ворожі підрозділи почали отримувати розпорядження від вищого керівництва щодо тимчасового припинення наступальних дій.

Військовий експерт Олег Жданов переконаний, що Росія дуже боїться, що Збройні сили України можуть почати наступ на Запорізькому напрямку. Саме тому РФ завдає вогневих ударів по всьому напрямку, але наступати на Запоріжжя у неї немає сил.

За даними аналітиків ISW, Росія втрачає здатність наступати на Донбасі та боїться контрнаступу ЗСУ на Кремінну.

Вас також можуть зацікавити новини: