
Принизливий для Росії прорив ЗСУ у Курській області поступово вичерпав свій початковий імпульс, тоді як на Донбасі темпи простування росіян лише пришвидшилися. Українські солдати бояться, що Генштаб просто не має чіткого плану дій, пише The Economist.
"Ворог отямився. У перші дні стрілянина була хаотичною. Зараз нам протистоять професійні артилеристи, здається, з морської піхоти", — описує ситуацію на Курському фронті водій бронемашини на ім’я Сергій, який служить у 80-й бригаді.
Україна продовжує просуватися вперед, покладаючись на системи РЕБ та густу літню зелень. Але темпи сповільнюються — і тут вже формуються обриси нової лінії фронту. Якщо спершу росіяни будували укріплення на підходах до Курська і Курської АЕС, готуючись до найгіршого, то зараз фортифікаційні роботи ведуться значно ближче до позицій ЗСУ.
За словами бійця ЗСУ із позивним "Детектив", Курська операція стала доказом того, що Україна здатна нівелювати чисельну перевагу Росії. На його думку, в комплексі із кампанією "глибоких ударів" по Росії вона показала, чого можна досягти, якщо західні союзники України скасують обмеження на використання своєї зброї.
Але Курська операція не змогла досягти своєї великої мети — відволікти російські сили від їхнього наступу на Покровськ, наголошує The Economist.
"Українська оборона [біля Покровська], здається, розвалюється, а Росія швидко просувається вздовж головної залізниці зі сходу. (...) Швидкий прогрес Росії підкреслив слабкі місця у власних укріпленнях України", – пише автор публікації.
Зазначається, що однією з основних причин цього є нестача або оборонних укріплень, або людей, які б їх утримували. Офіцер однієї з небагатьох інженерних частин України вважає, що ця проблема є частиною української культури: "Генштаб просто не керує процесом, і плану немає".
Складна ситуація на Донбасі викликає запитання про те, як Україна розпоряджається своїми обмеженими резервами. Український боєць із позивним "Боцман", який воює на Курській дузі, каже, що Україна готує новий етап у своїй операції. "Це далеко не остання несподіванка для ворога з нашого боку", — каже він.
Бої в Курській області: останні новини
Як писав УНІАН, фінський аналітик Еміль Кастехельмі вважає, що Курська операція, попри справді колосальний інформаційний ефект, навряд чи змінить обсяги підтримки України з боку західних партнерів. Натомість у суто військовому плані просування в Курській області мало на що впливає.
Разом з тим він зауважує, що на цю операцію Україна витратила вкрай дефіцитні ресурси. Ба більше, оскільки активна лінія фронту тепер розширилася, вона постійно потребуватиме більше ресурсів, ніж до початку операції.