Богдан Долінце пояснив, що означає формулювання "локаційно втрачений" БПЛА / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, кадр із відео

У зведеннях Повітряних сил ЗСУ щодо атак РФ все частіше з'являється термін "локаційно втрачені" БПЛА. Як пояснив член Громадської ради при Державній службі Богдан Долінце, це означає, що ціль зникла з радарів, і є три сценарії, чому це могло статися.

"Перший – безпілотник противника було втрачено через те, що він просто мав ті чи інші недоліки, які призвели до його катастрофи. Іншими словами, безпілотник просто мав фізичний брак", – зазначив він в ефірі телеканалу FREEДOM.

Другий сценарій – застосування росіянами цілей-обманок. Вони можуть мати певні системи, що вловлюють системи протиповітряної оборони (ППО), проте не мають бойової частини.

Відео дня

"Такі безпілотники виробляються противником у великій кількості, їхня якість дуже низька, і більшість із них просто падає після того, як у них закінчилося паливо", – продовжив Долінце.

Третій сценарій, коли БПЛА стає локаційно втраченим – його знищення з використанням засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

"Але насправді таких безпілотників дуже мало. Як правило, в останніх масованих дронових атаках на Україну росіяни частіше використовують "дрони-пустушки", – констатував Богдан Долінце.

Атаки БПЛА по Україні

Росія майже щоночі атакує Україну дронами. Перша за 48 діб ніч без "шахедів" у небі була 14 жовтня.

Вночі 19 жовтня росіяни атакували Київ ударними безпілотними літальними апаратами. Сили оборони України знешкодили всі БПЛА, які загрожували місту. Унаслідок ворожої атаки постраждала людина.

Загалом станом на 12:40 19 жовтня Повітряні сили підтвердили інформацію про збиття 42 ворожих БПЛА в Одеській, Сумській, Черкаській, Київській, Кіровоградській, Чернігівській, Полтавській, Миколаївській та Херсонській областях.

46 російських безпілотників були локаційно втрачені, інформація щодо збиття/падіння уточнювалася.

Вас також можуть зацікавити новини: