этот материал доступен на русском

Клімкін: Україна після відмови від ядерної зброї повинна була домовлятися не про політичні, а про юридичні гарантії безпеки

11:33, 16 липня 2019
Зброя
544 0
Клімкін вважає, що Україна після відмови від ядерної зброї повинна була домовлятися не про політичні гарантії / фото УНІАН

Україна після відмови від ядерної зброї повинна була домовлятися з іншими країнами не про політичні, а про юридичні гарантії своєї безпеки.

Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав в інтерв'ю "Настоящему времени".

Читайте такожКількість ядерної зброї у світі зменшується, але її модернізують - експерти

"Я вважаю, що в 1994 році слід було прийти не до політичних, а до юридичних гарантій безпеки. Юридичні гарантії безпеки, як ми тепер бачимо, - це ключове питання для нашої національної безпеки. Ми багато разів намагалися зібрати зустріч у Будапештському форматі. А Росія в своїх документах говорила, що це Україна насправді порушила будапештські домовленості шляхом організації путчу. Ось така логіка у Росії", - сказав Клімкін.

"І я вважаю, що ніхто з учасників Будапештського меморандуму не зробив нічого, що повинен був зробити в контексті захисту нашої національної безпеки. Те ж саме я говорю і нашим американським, і британським друзям", - повідомив очільник МЗС.

"Проблема і в змісті Будапештського меморандуму, і в його формі, і в тому, як домовленості були реалізовані. Це комплексна проблема, яка впливає на сучасний світ, оскільки зараз у політичні гарантії ніхто більше не вірить за визначенням. Для нас це, на жаль, стало дуже складним висновком: як слід взагалі будувати систему гарантій", - заявив Клімкін.

Довідка УНІАН. У 1994 році Україна відмовилася від ядерної зброї. Після цього в 1994 році Україна, США, Росія та Велика Британія уклали Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум). Він містить пункти, які надають Україні гарантії її суверенітету та безпеки. Згідно з Меморандумом, США, РФ і Велика Британія зобов'язалися, зокрема, поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України; утримуватися від погрози силою, її застосування проти територіальної цілісності та політичної незалежності України.

Згодом дві інші ядерні держави - Китай та Франція - надали аналогічні гарантії Україні в формі заяв.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter