
У спробі посилити свої військово-морські можливості Росія відроджує лінійні крейсери класу "Кіров" часів Холодної війни, оснащуючи їх системами ППО С-300. Ці величезні військові кораблі могли б посилити океанський флот Росії і забезпечити обмежену протиракетну оборону, хоча їхня стратегічна цінність сьогодні залишається під питанням. Про це пише президент Центру військової модернізації Warrior Maven, екс-співробітник Пентагону Кріс Осборн у своїй статті для 19FortyFive.
"Повернення класу "Кіров" може свідчити про амбіції, але його ефективність у сучасній війні невизначена", - йдеться в публікації.
Зазначається, що в Чорному морі українські ракети та безпілотні катери зробили російські надводні кораблі вкрай уразливими:
"Можливе повернення класу "Кіров" піднімає суттєві тактичні питання як щодо війни в Україні, так і щодо потенціалу морських систем ППО... Якщо "Кіров" спробує діяти в Чорному морі, щоб додати пригнічувальний прибережний вогонь, корабель, імовірно, буде швидко знищений".
Проте зусилля Росії з відродження "Кірова", що тривають, можуть вказувати на більш широкий інтерес до повернення можливостей протиповітряної оборони на морі, констатував Осборн:
"Один важливий ефект повернення класу "Кіров" може бути пов'язаний з відкритою морською війною. Присутність С-300 може наразити на небезпеку літаки ВМС США з поверхні океану. Хоча кораблі є великими цілями і, отже, потенційно вразливі для надводних та підводних атак, клас "Кіров" може бути добре позиціонований для додавання великомасштабних вогневих засобів та ППО в середовищі з меншою загрозою".
Лінійні крейсери класу "Кіров" - характеристики
Як вказується в статті, радянський клас "Кіров" - це великопалубний, важкоозброєний ракетний крейсер з гарматами, ракетами, торпедами і ракетами. Можливо, найбільше тактичне значення мають крейсери з системами ППО С-300.
Кораблі цього класу дуже великі - тільки найбільші капітальні судна, такі як авіаносці, більші за ці крейсери, - і система ППО С-300 робить їх відмінними.
Морський варіант С-300Ф являє собою корабельну версію наземної системи С-300П, і її інтеграція в лінійний крейсер має надавати флоту РФ можливості протиповітряної і балістичної протиракетної оборони, яких у нього в іншому випадку немає.
Нагадаємо, як писав УНІАН раніше, Росія стверджує, що побудує 100 000-тонний авіаносець "Шторм" з ядерною силовою установкою, винищувачами-невидимками і готовим до Арктики корпусом, який у підсумку зможе конкурувати з американським класом "Німіц".