Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

Минулого року в світі було здійснено рекордну кількість страт за останні 25 років - Amnesty International

Найбільшу кількість страт у минулому році здійснили Китай, Іран, Пакистан, Саудівська Аравія і США.

Amnesty International  / amnesty.org.ua
Amnesty International / amnesty.org.ua

У 2015 році були страчені не менше 1634 осіб у 25 країнах світу, передає DT.ua з посиланням на правозахисну організацію Amnesty International.

У Саудівській Аравії за здійснення терактів страчено 47 осіб

Підкреслюється, що в 2014 році смертних вироків було приведено у виконання на 50% менше: тоді стратили 1061 людини в 22 країнах. Правозахисники повідомили, що 2015 рік став рекордним за кількістю страт за останні 25 років (з 1989 року). Найбільшу кількість страт у минулому році здійснили Китай, Іран, Пакистан, Саудівська Аравія і США. Більшість страт відбулися в Китаї, але оприлюднена загальна статистика не включає в себе дані з КНР, оскільки дана інформація є закритою. Правозахисники припускають, що в Китаї були страчені тисячі людей. Крім КНР, 90% усіх смертних вироків були приведені в дію в Ірані, Пакистані та Саудівській Аравії.

У січні верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн закликав владу Саудівської Аравії ввести мораторій на страту. Аль-Хусейн висловив "глибоку стурбованість" у зв'язку з різким зростанням страт в Саудівській Аравії. У 2015 році було приведено у виконання 157 смертних вироків, в 2014-му - 90, а в попередні роки - менше число.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку