Зв’язок Сирії з КНДР: Reuters розповів про поставки Північної Кореї в сирійське агентство хімзброї

08:27, 22 серпня 2017
Світ
554

Імовірно поставки були здійснені за контрактом, який занесений в чорний список із 2009 року.

Кім Чен Ин / REUTERS

За останні шість місяців були перехоплені дві північнокорейські поставки в сирійську урядову установу, яка відповідальна за програму хімічної зброї країни. Про це йдеться у конфіденційній доповідді ООН про порушення санкцій щодо Північної Кореї, пише Reuters.

У доповіді, яка була представлена Раді Безпеки США, не було дано уточнюючих відомостей про те, коли або та де відбулися поставки.

«Група розслідує повідомлення про заборонені хімічні, балістичні ракети і співробітництво в галузі звичайних озброєнь між Сирією і КНДР (Північна Корея)», - йдеться у доповіді.

Крім того, зазначається, що є підстави вважати, що поставка була частиною контракту KOMID (Корейської гірничодобувної торговою компанією) з Сирією. Контракт був занесений в чорний список Радою Безпеки в 2009 році.

«Дві держави-члени перехопили судна, призначені для Сирії. Ще одна держава-член інформувала групу про те, що у неї є підстави вважати, що товар був частиною контракту KOMID з Сирією », - зазначається в документі. 

Читайте такожУ посольстві США підтримали українське розслідування заяв про нібито постачання ракетних двигунів КНДР

Одержувачами вантажу були сирійські організації, призначені Європейським Союзом і Сполученими Штатами для сирійського науково-дослідного центру (SSRC). SSRC контролює програму хімічної зброї в країні з 1970-х років.

Експерти з США заявили, що дії між Сирією і Північною Кореєю, які вони розслідують, включають співпрацю щодо ракетних програм сирійського Скад і технічного обслуговування та ремонту систем протиповітряної оборони сирійських ракет-носіїв.

Північнокорейські і сирійські місії в Організації Об'єднаних Націй не відразу відреагували на прохання про подання коментарів.

Як повідомляв УНІАН раніше, КНДР заробила на експорті вугілля і залізної руди близько $270 млн незважаючи на санкції проти Пхеньяну, які ввело міністерство комерції Китаю, повідомляється в експертній доповіді ООН.

Уточнюється, що Північна Корея змінила шляхи поставок з КНР на країни Південно-Східної Азії.

У доповіді також наголошується на «слабшанні заходів, спрямованих на ліквідацію зброї масового знищення». Експерти підкреслюють, що склалася ситуація, при якій джерела фінансування ядерної програми КНДР заблокувати складно.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter