
Головний редактор найбільшого опозиційного Telegram-каналу «NEXTA» Роман Протасевич розповів, що робив у Києві на Євромайдані.
Про це він заявив в інтерв’ю російському провладному журналісту Юрію Дудю.
«Мені було цікаво, як це все працює. І взагалі цікаво, коли такі події на відстані (протягнутої руки – УНІАН). Одна ніч потягом – і там все інакше», – відповів білорус.
За словами Протасевича, на Майдані він провів недовго – тиждень.
«Потім мені «Беркут» розбив голову, і довелося повертатися в Мінськ. Бо, звісно, в Україні я не зміг би отримати ніякої допомоги. Я пам’ятаю, що після одного з розгонів, коли і мені «прилетіло», мене повантажили у «швидку» з отруєнням газом, але побачили білоруський паспорт – порвали медвисновок і сказали: «Все, ти здоровий. Виходь», – поділився опозиціонер.
Читайте такожУ Білорусі чоловік вчинив акт самоспалення проти дій силовиків (фото, відео 18+)
Також Протасевич підтвердив на уточнення Дудя, що їздив висловити підтримку українському народу, але у жодних сутичках участі не брав.
«Скажу більше: я рік знімав у зоні АТО як журналіст-фрілансер. У мене були і поранення, і все… », – заявив Роман.
Він зауважив, що виконував у цей час журналістську роботу.
«Тому казати, що я політикан, чи ще щось таке – щонайменше безглуздо. Бо я весь час працював у найбільших білоруських медіа», – підкреслив Протасевич у розмові з росіянином.
Зараз NEXTA став найпопулярнішим Telegram-каналом у Білорусі й за її межами на тлі висвітлення протестних акцій, які почалися після президентських виборів. Періодично в каналі з'являються пости із закликами до протестувальників.
У серпні в Білорусі відкрили кримінальну справу проти засновника каналу Степана Путила, а сам Лукашенко неодноразово звинувачував останнього у зовнішньому втручанні в ситуації в Білорусі, адже чоловік наразі проживає у Польщі.
Що відбувається в Білорусі: Хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менш як 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками. У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били. Сотні людей постраждали, офіційно відомо про трьох загиблих протестувальників. Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде". Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
- 13 вересня під час масових акцій по всій Білорусі силовики знову жорстоко затримували протестувальників. Силу застосовували навіть до жінок.