Валерій Цепкало з дружиною покинули Білорусь 24 липня - коли політик отримав інформацію про намір влади його арештувати /  Ольга Шукайло, TUT.BY

Будинок у Мінську, в якому жив до еміграції опозиціонер Валерій Цепкало з родиною, обшукують.

Читайте такожВ опозиції Білорусі заговорили про допомогу Путіна

Про це у коментарі білоруській службі Радіо Свобода повідомив речник політика Олексій Урбан.

Відео дня

«Тепер у цьому домі живе тітка Вероніка, яка за ним наглядає. Оскільки Валерій та Вероніка Цепкали з дітьми за кордоном, важко дізнатися про подробиці та причини обшуків. Але мені це підтвердила тітка Вероніка», – сказав він.

Будинок належить лізинговій компанії, бо перед виборами Цепкало його продав.

Цепкало покинув зі сім’єю Білорусь 24 липня, коли отримав від друзів у правоохоронних органах інформацію про запланований арешт.

Крім того, за словами Цепкала, працівники прокуратури навідувалися до школи, де навчаються його діти, і вимагали від педагогів підписати певні документи.

Що відбувається у Білорусі: хронологія протестів

  • 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками.
  • 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк. У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
  • 14 серпня затриманих почали відпускати. Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
  • 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
  • 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
  • Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якого - забезпечити транзит влади. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.