За словами експерта, така тенденція пов'язана з війною в Україні та мобілізацією, через що чоловіків-підприємців стало менше / ua.depositphotos.com

З 12 березня 2022 року всі українці, які знаходяться у Польщі, отримали можливість офіційно вести бізнес за такими ж умовами, як і громадяни цієї країни. Таким чином українці можуть створювати одноосібну підприємницьку діяльність, тобто як український ФОП, тому наші громадяни активно цим користуються, наголосив спеціаліст відділу адвокації Українського дому Олександр Пестриков у коментарі для "Радіо Свобода"

"У червні 2024 року активно працювало майже 60 тисяч таких одноосібних підприємств, і темпи реєстрації не зменшуються. Утім, за даними польського інституту економіки, лише 6% з них не належать до мікропідприємств, тобто вони беруть на роботу 10 або більше осіб. Решта - це малі підприємства, в яких працює 1-2 людини", - зазначив він.

У виданні додають, що найчастіше, за статистикою польського інституту, українські одноосібні підприємства працюють у сфері будівництва (23%), інформації і комунікації (19%) та у сфері обслуговування (12%).

Відео дня

Також Пестриков, з посиланням на дані Центр економічної інформації, підкреслив, що наразі у Польщі функціонує понад 28 тисяч товариств, де єдиним або одним із власників є українець. Він наголосив, що ведення такого бізнесу є складнішим, адже для цього необхідний базовий капітал, допомога бухгалтера, оскільки система оподаткування є важчою.

За інформацією Українського дому, найбільше у Польщі ведуть свій бізнес українські чоловіки. Серед підприємців є лише 35% жінок. Експерт зазначив, що ця тенденція схожа з польською, проте не подібна на українську, адже в нашій державі вже понад 50% ФОПів та малих підприємств відкрили саме жінки. На думку Пестрикова, на це могла вплинути війна та мобілізація чоловіків. 

Експерт зауважив, що лише 15% українських підприємств у Польщі беруть на роботу громадян цієї країни, а 85% наймають саме українців.

"З одного боку, це добра тенденція, бо українці підтримують українців, але в перспективі це може призвести до "гетоїзації", тобто створюються бізнеси, якими займаються українці, орієнтовані тільки на українців, і українець, який живе у Польщі, через це може слабо інтегруватися в польське середовище", – підкреслив спеціаліст. 

Українські біженці за кордоном - останні новини

Раніше дослідження Національного банку Польщі показало, що майже 80% українців в Польщі працюють або шукають роботу. Зазначається, що рівень зайнятості українців в цій державі зростає завдяки працевлаштуванню біженців, які прибули в Польщу після 2022 року.

Також опитування показало, що близько 65% українців, які виїхали в Німеччину через повномасштабне вторгнення РФ, більше ніколи не повернуться до України. Відомо, що наразі Німеччина залишається лідером за кількістю розміщених біженців з України, ця цифра може сягати понаж 1,1 млн осіб.

Вас також можуть зацікавити новини: