
Пандемія коронавірусу поставила крапку в десятиліттю зростання потоку мігрантів по всьому світі. При цьому, іноземні працівники значно більше ризикують заразитися, стати безробітними чи втратити можливість отримати освіту.
Читайте такожThe Economist: Коронавірус змушує світ обирати між життям і гаманцемПро це пише Financial Times з посиланням на висновки Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). У 37 країнах, які організація відстежує, кожен п'ятий житель тепер - іммігрант або діти іммігрантів. Але кількість нових дозволів на проживання різко обвалилася в першому півріччі 2020 року у порівнянні з аналогічним періодом торік. Оскільки багато урядів закрили свої кордони й припинили прийом заявок.
"Цілком зрозуміло, що 2020-й буде роком історичного обвалу міграції", - сказав голова відділу OECD з питань міграції Жан-Крістоф Дюмон.
Картинка була не менш жорсткою і в країнах, які не входять в організацію і в яких проживає багато іноземців. Саудівська Аравія в першому півріччі 2019-го видала 550 тисяч дозволів на проживання. Цього ж року за цей час вона видала ледве 55 тисяч.
Тим часом, ті мігранти, які вже живуть за кордоном, не можуть повернутися в рідні країни. Оскільки перетин кордонів обмежений, а авіасполучення або припинені, або надто дорогі. Наслідки пандемії коронавірусу б'ють по них набагато сильніше.
Читайте такожForeign Policy: Європа приречена постаріти, але наслідків вона може й не відчутиДослідження OECD в кількох країнах показало, що ризик заразитися для іммігрантів удвічі вищий, ніж для місцевих. Оскільки вони частіше живуть в людних квартирах, залежать від громадського транспорту чи працюють на посадах, які не дозволяють винувати свою роботу з дому. Іммігранти часто працюють в готельному секторі, де скорочення були найбільшими. В OECD кажуть, що майже у всіх країнах іммігранти здебільшого втратили роботу. В США безробіття серед іммігрантів було нижчим, ніж серед американців. Але тепер воно на 2% вище. У Швеції 6 з кожних 10 людей, які за час пандемії стали безробітними, були іммігрантами.
Вас також можуть зацікавити новини:
- З України до Польщі виїжджають освічені, молоді й працездатні українці – дослідження
- МЗС не ухвалювало рішень про заборону виїзду заробітчан - Кулеба
- Науковці б'ють на сполох: у світі стрімко падає народжуваність
- Безробіття може повернутися до весняних показників у разі другої хвилі коронавірусу - експерт
- Соціолог назвав три головні причини зменшення чисельності населення України