НАТО посилює свою оборону / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Якщо Росія збереже політичний апетит до війни та темпи військового виробництва, то після припинення війни в Україні може бути готова до нового військового конфлікту вже протягом року,

Про це в інтерв'ю Politico заявив очільник військової розвідки країни, віце-адмірал Пітер Рісінк. За його словами, Москва посилює гібрідні атаки проти Нідерландів та їхніх європейських союзників, а також постійно нарощує військовий потенціал для потенційного нового конфлікту.

Зокрема, Москва за допомогою союзників виробляє набагато більше артилерії, ніж потребує для ведення війни проти України, а також перекидає нові артилерійські підрозділи до кордонів НАТО, в тому числі до країн Балтії та Фінляндії:

Відео дня

"Нідерланди, як і решта країн НАТО, перебувають у фазі програми підвищеної готовності, щоб переконатися, що ми будемо готові, якщо це станеться".

За даними Нідерландів, минулого червня росіяни намагалися зірвати європейські вибори, здійснивши кібератаки на пов'язані з голландськими політичними партіями веб-сайти та системи громадського транспорту.

"Ми маємо інформацію про російське втручання в різні вибори, і не лише через дезінформацію. Це стосується кількох країн, і це переважно країни, які раніше перебували під впливом Росії", - пояснив очільник розвідки.

Водночас він вважає, що загроза з боку Китайської Народної Республіки може бути ще більш серйозною - минулого року китайська кібергрупа Salt Typhoon щонайменше рік проникала до найбільших телекомунікаційних провайдерів США. За даними Рісінка, загалом Пекін націлився на близько 10 європейських країн:

"Китай має дуже складну, організовану кіберсистему. І ми не в змозі повністю зрозуміти, що вони можуть зробити. Я б сказав, що це більш загрозливо, ніж Росія", - зазначив віце-адмірал.

Також Нідерланди стурбовані тим, що адміністрація Дональда Трампа взяла курс на зміцнення політичного контролю над своїми розвідслужбами шляхом скорочення фінансування, відсторонення інакомислячих і призначення на ключові посади лоялістів.

"Це не дуже комфортний сигнал з боку США, коли ви бачите, що керівництво розвідувальних служб на їхньому боці... ну, змушене шукати іншу роботу. Це був гарний погляд у дзеркало для Європи і роль, яку ми повинні відігравати для себе", - підкреслив Рісінк.

Він зазначив, що співпраця між європейськими та американськими спецслужбами залишається міцною і взаємовигідною, однак вони не можуть закривати очі на поточну ситуацію, тож, ймовірно, доведеться переоцінити свій обмін розвідданими.

Загроза НАТО з боку Росії

Нагадаємо, західні розвідки та аналітичні центри дедалі частіше попереджають про зростаючу загрозу з боку Росії для країн НАТО.

Хоча безпосередній напад не вважається неминучим, існує серйозна стурбованість щодо довгострокових планів Кремля.

Захід стурбований планами Росії збільшити чисельність своїх збройних сил до 1,5 мільйона військовослужбовців, активним переозброєнням та допомогою з боку Китаю, Північної Кореї та Ірану.

Країни Європи планують збільшити оборонні витрати понад 3% ВВП у відповідь на потенційне зменшення військової присутності США та зростаючу загрозу з боку Росії.

Вас також можуть зацікавити новини: