При цьому Тихановська зазначила, що не вважає міжнародний вплив на владу Білорусі втручанням у внутрішні справи країни / Фото: REUTERS

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала міжнародне співтовариство взяти участь у врегулюванні кризи в країні, що почалася після президентських виборів 9 серпня.

Про це вона сказала у відеозверненні до Ради ООН з прав людини, яке показали сьогодні на засіданні, передає DW.

Тихановська наголосила, що дії влади в Мінську прямо суперечать "всім міжнародним нормам", хоча Білорусь має міжнародні зобов'язання щодо дотримання прав людини.

"Це також означає, що міжнародне співтовариство має право жорстко реагувати в разі недотримання цих зобов'язань", - заявила вона.

При цьому Тихановська зазначила, що не вважає міжнародний вплив на владу Білорусі втручанням у внутрішні справи країни. "Важливо визнавати, що відстоювання прав людини не є втручанням у внутрішні справи. Це загальне питання людської гідності", - впевнена вона.

При цьому Тихановська заявила, що опозиція та її прихильники готові до діалогу з владою з метою мирного розв'язання кризи.

"Ми, демократична більшість білорусів, неодноразово висловлювали свою прихильність принципу верховенства закону, демократичних цінностей, та мирного діалогу", - зазначила вона і додала, що вимоги опозиції повністю відповідають нормам міжнародного права.

Тихановська закликала негайно припинити насильство щодо учасників мирних протестів, звільнити політв'язнів і впустити в країну спецдоповідача ООН щодо Білорусі.

Читайте такожПротести в Білорусі: 17 країн ОБСЄ запустили "Московський механізм"

Що відбувається в Білорусі: Хроніка протестів

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менш як 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками. У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били. Сотні людей постраждали, офіційно відомо про трьох загиблих протестувальників.
  • Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі.
  • 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
  • 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
  • Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
  • В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
  • 13 вересня під час масових акцій по всій Білорусі силовики знову жорстоко затримували протестувальників. Силу застосовували навіть до жінок.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram