Розміщувати у Чорному морі кораблі, здатні завдавати ударів ядерною зброєю, для Росії небезпечно. Таку заяву в ефірі телемарафону зробив речник Військово-морських сил ВСУ Дмитро Плетенчук, комментуючи інформацію про те, що російський флот тренувався завдавати ядерні удари по Європі .
За його словами, у Чорному морі заборонено застосування носіїв ядерного озброєння.
"Це обмежена акваторія, і тут дуже багато правил. І вона в будь-який момент може залишитися в закритому стані, як це й сталося фактично. Тому розміщувати тут подібні системи озброєння більш ризиковано. Крім того, їх тут буде значно простіше знайти, ніж в океані. Тому здебільшого це прерогатива інших флотів. Що стосується систем озброєння, які тут використовуються, - наврядчи тут є такі носії, які зможуть застосувати подібне озброєння, навіть на тактичному рівні", – сказав Плетенчук.
Речник ВМС додав, що Росія регулярно проводить ядерні навчання та планування, то ж у цьому немає нічого нового.
"Сказати, що в цих планах є щось надзвичайне… У них є доктрини, які передбачають так звані "недружні країни", потенційних ворогів, серед яких усі цивілізовані країни. І які саме моменти вони відпрацьовують – це питання їхнє. Але так чи інакше ядерна зброя - це останній козир. Якщо ти її застосовуєш, це перестає бути козирем", - додав Плетенчук.
Він також розповів про ситуацію у Чорному морі. За його словам, загроза з моря присутня завжди й не лише через кораблі, а й через авіацію, яка може бути споряджена ракетами.
"Ми фіксуємо постійно присутність одного ракетоносія, який здебільшого перебуває на бойовому чергуванні та не бере участі безпосередньо у застосуванні. Це такий собі статус-кво: надводними кораблями вони не ризикують виходити. Вони здебільшого знаходяться в пункті базування Новоросійськ. А присутність у морі представлена саме підводним човном, здебільшого це одна одиниця", - розповів Плетенчук.
РФ підготувала флот для ударів по Європі - що повідомлялося
Напередодні видання Financial Times повідомило, що Росія підготувала свій флот для завдання ударів ракетами з ядерними боєголовками по об'єктах в Європі.
Йдеться про документи, які були складені в період з 2008 по 2014 рік. У них, зокрема, йшлося про те, як Росія уявляла конфлікт із Заходом і планувала серію переважних ударів по Західній Європі. На них було відмічено 32 цілі НАТО в Європі.