Водночас Китай має більшу перевагу у своїх відносинах з РФ, вважають експерти / скриншот

Китай візьме участь у російському параді до Дня Перемоги, який відбудеться у Москві 9 травня. Очікується, що ця подія має стати "найграздіознішою". Відомо, що лідер КНР Сі Цзіньпін вже прилетів до Москви та сидітиме у першому ряду глядачів разом з російським диктатором Володимиром Путіним. Однак, попри таку співпрацю між Росією та Китаєм, Пекін все одно має свої червоні лінії. Про це пише The Telegraph

Попри те, що Путін та Цзіньпін зустрічалися вже понад 40 разів як лідери Росії та Китаю, стояти разом у такий день буде дуже символічно, кажуть експерти.

"Це підтвердження все більш тісних зв'язків між двома країнами перед обличчям їхнього спільного ворога - Заходу. Це дуже потужний і чіткий сигнал", - підкреслив колишній дипломат в Росії П'єр Андріє.

Відео дня

Водночас війна в Україні точно буде на порядку денному під час переговорів між країнами. За словами експертів, Путін захоче обговорити роль Китаю як потенційного миротворця в разі припинення вогню. 

"Китайці з більшою симпатією поставилися б до російської позиції. Якби там були французькі та британські війська, з точки зору Росії, це було б просто НАТО в Україні, а це саме те, чого вони не хочуть", - наголосив директор Центру військово-політичного аналізу при Гудзонському інституті в США Річард Вайц.

Водночас засновник і президент Центру Китаю й глобалізації Хуйяо Ван підкреслив, що Китай захоче взяти участь у миротворчій місії, аби показати, що він сприяє миру. 

Своєю чергою, як пише The Telegraph, китайська підтримка РФ у війні добре задокументована, а саме від експорту БпЛА і технологій озброєнь до допомоги в ухилянні від санкцій. 

"Україна також звинуватила Пекін у тому, що він закриває очі на те, що китайські громадяни записуються воювати на боці Росії. Поза війною Москва, ймовірно, також шукатиме економічної підтримки Пекіна в енергетичному секторі, оскільки вона продовжує шукати в Китаї можливості компенсувати свої втрати на європейському ринку, спричинені санкціями", - додають у матеріалі.

Китай та РФ мають взаємовигідні відносини, однак експерти вважають, що теперішній баланс сил схиляється на користь Пекіна. Зокрема експерт з російської та китайської стратегічної політики Метью Сассекс каже, що "Путін є одночасно і активом, і пасивом" для Китаю, який формально не бере участь у війні в Україні. 

Тому Сі, швидше за все, приїхав до Росії з власними цілями, в першу чергу, як вести торгову війну зі США та поводитися з Трампом. 

На думку Річарда Вайца, Пекін може винести уроки з досвіду РФ у відносинах зі США, а саме зрозуміти, "що працює з новою американською командою, а що ні".

Сі Цзіньпін і Путін - останні новини

Раніше видання CNN писало, що лідер Китаю їде в Москву показати, що новий альянс автократій сформовано. За словами експертів, присутність Сі в Москві знаменує собою яскраву демонстрацію єдності між двома автократами та їхніми країнами.

Також у Bloomberg пояснили, що стоїть за візитом Сі Цзіньпіна до Путіна. У виданні вважають, що китайський лідер має місію послабити США на світовій арені.

Вас також можуть зацікавити новини: