
США призупиняють допомогу грузинському уряду на суму понад 95 мільйонів доларів через закон про "іноземних агентів", який Вашингтон вважає антидемократичним. Про це заявив у середу держсекретар Ентоні Блінкен, якого цитує Reuters.
Закон, прийнятий парламентом Грузії в червні, вимагає від груп, які отримують фінансування з-за кордону, реєструватися як іноземні агенти. Внутрішня опозиція та Захід розкритикували його як інспірований Росією захід для придушення інакомислення.
Ухвалення законопроекту призвело до серйозного зриву у відносинах між Заходом і Грузією. За словами Блінкена, пауза в наданні допомоги США є результатом перегляду двосторонньої співпраці, який було оголошено в травні разом із візовими обмеженнями. На цьому тлі правляча партія Грузії звинуватила Вашингтон у проведенні політики "погроз і шантажу".
"Антидемократичні дії та неправдиві заяви грузинського уряду несумісні з нормами членства в ЄС і НАТО", – сказав Блінкен у заяві і додав, що Вашингтон продовжить допомогу, яка принесе користь народу Грузії.
Як зауважує Reuters, Європейський Союз також заморозив близько 30 мільйонів євро військової допомоги Грузії.
Закон про "іноагентів" у Грузії
Як писав УНІАН, наприкінці травня парламент Грузії подолав президентське вето на скандальний закон про іноземних агентів, який викликав масові протести в Тбілісі. Це подія зустріла різку критику не лише з боку грузинської опозиції, але й з боку світової спільноти.
Понад 30 депутатів Європарламенту закликали призупинити для Грузії статус кандидата в ЄС. На думку євродепутатів, спроби грузинської влади змусити замовкнути мирних демонстрантів вийшли за межі дозволеного.
Також Грузію пропонують позбавити безвізу з ЄС. Крім скасування безвізу, можуть розглянути цілеспрямовані санкції та заморожування коштів ЄС.