Наступ на Харківщині свідчить, що Росія відновилася після початкового розгрому / фото t.me/mod_russia

Росія оговталася після розгромних поразок 2022 року, коли її план бліцкригу повністю провалився. Тепер Росія демонструє зростаючу стійкість, тож Захід має віднайти новий план підтримки України. Про це йдеться у редакційній статті The Washington Post.

Наочною демонстрацією зростаючої стійкості Росії WP вважає початок наступу на півночі Харківської області.

Видання зазначає, що Росія отримує потужну ресурсну підтримку від Китаю, який надає зокрема промислове обладнання та критичні компоненти для військової промисловості. Своєю чергою Іран та КНДР здійснюють прямі поставки безпосередньо зброї.

Відео дня

Тим часом усередині самої Росії давно придушено будь-які можливості для спротиву путінському режиму, і зараз рівень влади Путіна в Росії дорівнює диктатурі Сталіна.

Не можна сказати, що для Путіна все йде гладко. Російські втрати на фронті залишаються величезними, компанія "Газпром" — джерело 10% доходу Москви — зазнала величезних збитків за підсумками 2023 року, вперше за понаад два десятиліття. Проте західні санкції не змогли зруйнувати російську економіку, і експорт нафти продовжує забезпечувати 30% державного доходу. Торгівля ведеться в порушення західних санкцій.

"Потрібно зробити більше, щоб посилити ці санкції та позбавити пана Путіна ресурсів для продовження війни", – наголошує WP.

Видання зокрема посилається на пакет рекомендацій, підготовлений Міжнародною робочою групою Стенфордського університету (США). Зокрема експерти рекомендують Заходу наступне: 

  • додаткові санкції щодо нафти, газу та металів; 
  • всеосяжне мито на решту імпорту з Росії; 
  • заходи на протидію обходу існуючих санкцій; 
  • використання заморожених активів Росії на підтримку України. 

"Росія пристосувалася до існуючих санкцій. (...) Як і багато війн за всю історію, ця перетворилася на змагання кмітливості та витривалості, які Україна та Захід не можуть дозволити собі програти", – пише WP.

Війна в Україні: Захід закликають до збільшення допомоги

Як писав УНІАН, Захід вже має дієву модель захисту України від російських повітряних атак. Ця модель була наочно продемонстрована під час іранської атаки на Ізраїль у квітні. Реалізувати цей підхід закликає зокрема колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Газета The Times попереджає, що недостатня підтримка України з боку Заходу не лише є трагедією сама по собі. Вона також надихає Росію та Китай нарощувати свою руйнівну активність в глобальному масштабі.

Вас також можуть зацікавити новини: