Чи можна до церкви у штанах дівчині - відповідь священників / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Серед православних християн існує повір'я, що до церкви жінка має йти тільки у спідниці або сукні - жодних штанів, джинсів і тим паче шортів. У ПЦУ розповіли, чи можна православним жінкам носити штани, і що буде, якщо порушити народне правило. Особливо важливо це знати, бо скоро Великдень 2024.

Чому не можна ходити до церкви в штанах жінкам

Заборона на носіння штанів у храмах, на думку ПЦУ, пішла від фарисейської закваски і неправильного тлумачення (або незнання) Писання. Найчастіше в контексті такої "заборони" посилаються на рядки зі Старого Заповіту: "На жінці не повинно бути чоловічого одягу, і чоловік не повинен вдягатися в жіночий одяг, бо мерзенний перед Господом Богом твоїм усякий, хто робить це" (Втор. 22:5).

Але виникає питання - чи точно в тих рядках ішлося про штани?

Відео дня

За часів, коли писалися правила Старого Заповіту, люди одягалися зовсім не так, як зараз. І жінки, і чоловіки тоді носили схожий одяг: нижню сорочку, яку підперізували поясом, а зверху - туніку (плащ, накидку). У Біблійній енциклопедії Брокгауза зазначається: "Жіночий одяг був схожий на чоловічий, але все ж мав деякі відмінності... Одяг жінок був довшим і ширшим за чоловічий, і, ймовірно, виготовлявся з тонших тканин; верхній одяг мав рукави до зап'ясть. Жінки також носили пояси і плащі". Як бачимо, різниця в одязі не була принциповою, що приводить нас до висновку, що в згаданих рядках книги Повторення Закону йшлося про іншу, швидше, внутрішню відмінність чоловічого/жіночого, і точно не про штани. Йшлося про заборону чоловікові зображати з себе жінку, а жінці - чоловіка, відкидаючи Богом встановлену природну відмінність двох статей.

У ПЦУ кажуть, що вважати сучасні жіночі штани чоловічим вбранням не можна. Наприклад, шаровари, які в нашій культурі асоціюються з козацтвом, у багатьох південних і східних народів є елементом жіночого одягу. Або кілт (національний шотландський чоловічий одяг) чи інше подібне вбрання, хоч і схоже на жіночі спідниці, але виникло не як уподібнення чоловіків жінкам, а як відповідь на потреби місцевих умов життя.

Чи можна до церкви у штанях дівчині - відповідь священиків

Православна церква України вважає, що такої заборони в них, як і в багатьох інших храмів, немає. Існує вона, ймовірно, тільки для парафіян Московського патріархату. Питання про те, чи можна в штанях до церкви жінці, не має жодної іншої відповіді, крім позитивної - важливий не зовнішній вигляд людини, а внутрішній настрій. Безумовно, одяг, у якому людина прийшла до храму, не має бути "провокатором" на гріховні спокуси:

Hехай буде прикрасою вашою не зовнiшнє – заплiтання волосся, золоте вбрання або наряднiсть в одязi, а потаємна людина серця в нетлiннiй красi лагiдного i мовчазного духу, що дорогоцiнне перед Богом. (1 Пет. 3: 3 - 4).

Господь Ісус Христос заповідав: "Не турбуйтеся і не кажіть: що нам їсти, або що пити, або в що вдягнутися? Бо всього цього шукають язичники... Шукайте ж передусім Царства Божого та правди Його, і все це додасться вам" (Мф. 6: 31 - 33).

ПЦУ радить не витрачати час на непотрібні суперечки та заборони, не судити інших людей за зовнішністю - особливо зараз, у час війни та великих втрат. Можливо, ця людина втратила все, і в неї просто немає іншого одягу. А навіть якщо і є - не ви їй Суддя. Прагніть до того, щоб не виглядати, а БУТИ вірними - не зовні, а внутрішньо. Зустрічайте людей з любов'ю, а не з осудом, з радістю, а не з докором.

Вас також можуть зацікавити новини: